HP firmám ponúkne rodinu tlačiarní Color LaserJet Pro M100 a M200

Spoločnosť HP predstavila najnovšie farebné laserové tlačiarne HP Color LaserJet Pro rady M100 a M200. Inovované modely majú byť vytvorené s ohľadom na pohodlné používanie, bezpečnosť a výkon na pracovisku, takže podľa všetkého ide o tlačiarne vhodné skôr pre pracovné nasadenie, než do domácnosti.

Túto domnienku ďalej podporuje aj nedostatok informácií o tom, ktoré presne modely sa vlastne dostávajú do predaja. HP teda zjavne plošne uvádza celé série tlačiarní a konkrétne modely bude riešiť cez predajcov, ktorí majú podchytený B2B predaj.

Dôvod, prečo sme oživili modely farebných laserových tlačiarní HP Color LaserJet Pro rady M100 a M200 je snaha poskytnúť rozšírené možnosti pre zaistenie bezpečnosti, prevádzkové vlastnosti poskytujúce optimálnu efektivitu a to doslova kdekoľvek, kde sa môžete ocitnúť, uvádza HP.

Tlačiarne je možné obsluhovať cez funkciu Smart Task v aplikácii HP Smart App, kde používatelia môžu ľahko a rýchlo tlačiť, skenovať a kopírovať dokumenty cez svoje smartfóny. HP túto možnosť vyzdvihuje v rámci “rastúcej mobility každodenného životného štýlu profesionálov”. Cez funkciu Smart Task je ďalej možné:

  • Rýchlo skenovať a mať prístup k celému obsahu vášho komerčného softvéru, ako je napr. QuickBooks, Dropbox a Google Drive
  • Spravovať tlač iba hlasovými povelmi pomocou funkcie HP Voice-activated
  • Byť informovaný zakaždým, keď dochádza k tlači, skenovaniu či kopírovaniu dokumentov
  • Objednať si dostatočnú zásobu tlačového tonera

Z bezpečnostných funkcií nových tlačiarní sú spomínané veci ako základné kódovanie a ochrana prístupovým heslom či automatické aktualizácie firmvéru. HP vyzdvihuje aj dvojpásmovú Wi-Fi pre rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie, no k dispozícii je aj pripojenie klasickým sieťovým káblom.

Tlačiarne sú dodávané s originálnymi tonerovými kazetami Original HP Toner s funkciou JetIntelligence, ktorá má napomáhať zvýšiť špičkový tlačový výkon a zabezpečiť profesionálnu kvalitu tlače.

“Modely M100 a M200 podporujú funkciu veľkoobjemovej tlače, pri zabezpečení vysokých rýchlostí tlače a tiež možnosť výberu skenovania, kopírovania či faxovania. Pri modeli M200 si navyše môžete vybrať aj automatickú tlač na oboch stranách listu.” Tlačová správa pritom neuvádza ani len orientačnú rýchlosť tlače, takže čo presne znamenajú tieto formulky nie je známe.

Nový rad výrobkov M100 a M200, ktorý zahŕňa aj funkciu HP Auto-on/Auto-off technology, v priemere spotrebuje o 35 % energie menej ako štandardné modely tlačiarní, ktoré nespĺňajú podmienky normy ENERGY STAR 3.0.

Nové tlačiarne HP Color LaserJet Pro radu M100 a M200 sú na Slovensku dostupné od februára za predajnú cenu od 259 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať