Messenger pre Windows 10

Messenger pre Windows 10 vychádza v novej verzii. Stiahnete ju cez Microsoft Store

Napriek tomu, že oficiálna aplikácia Facebook tu skončila, Messenger pre Windows 10 vychádza v úplne novej verzii. Na stiahnutie je dostupná priamo z digitálneho obchodu Microsoft Store.

Aplikácia Messenger pre Windows 10 prichádza s množstvom viac i menej užitočných funkcií. Stručne povedané teraz už má ponúknuť všetko, čo jej webový protipól, akurát plne optimalizované pre používanie na väčšej obrazovke.

V prostredí samostatne stojacej aplikácie získate prístup ku všetkej svojej komunikácii, skupinovým videohovorom, zábavným GIFom, ale aj k populárnemu tmavému režimu. Samozrejmosťou sú systémové upozornenia, ktoré sa budú zobrazovať cez rozhranie Centrum akcií (panel na pravej strane obrazovky). Od webového rozhrania sa Messenger ani v najnovšej podobe prakticky nelíši, čo je dobré, pretože ide o staré známe prostredie.

Nová verzia dobre známej aplikácie prichádza v čase, kedy internetová prevádzka a komunikácia zažíva neskutočný rast. Veľká časť populácie sa kvôli vírusovej pandémii väčšinu času zdržiava doma, no stále chce byť v kontaktne so svojimi priateľmi a rodinou. Messenger je na takúto súkromnú komunikáciu vhodným prostriedkom, čo si Facebook dobre uvedomuje.

Informuje, že vzhľadom na zvýšený záujem o videohovory, ktorý má v porovnaní s bežným obdobím presahovať 100%, nárast bola do aplikácie pridaná aj táto možnosť. Messenger som na Windows 10 nepoužíval už pekne dlhý čas, nepamätám si preto, či tu takáto funkcia už bola aj predtým. Zjavne však nie.

Vývojári na novej verzii aplikácie pracovali už dlhší čas, no až teraz sme sa konečne dočkali jej oficiálneho vydania. Konečne vychádza aj vo verzii pre používateľov notebookov a stolových počítačov s logom nahryznutého jabĺčka.

https://www.facebook.com/messenger/videos/237772287272154/
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať