Aplikácia Facebook pre Windows 10 už nie je dostupná, úplne skončila

11.3.2021 – Aplikácia Facebook sa opäť objavila v obchode Microsoft Store. Tentokrát v prevedení progresívnej webovej aplikácie pre Windows 10.


Pôvodný článok:

Facebook z ponuky obchodu Microsoft Store odstránil svoju oficiálnu aplikáciu pre Windows 10. Došlo k tomu krátko po tom, čo spoločnosť oznámila, že podporu pre aplikáciu plánuje ukončiť k 28. februáru, kvôli čomu už viac nebude použiteľná.

Používatelia Windows 10 môžu k sociálnej sieti pristupovať už len cez webový prehliadač, koniec-koncov tak ako to väčšina z nich doteraz robila. Náhly koniec aplikácie Facebook pre Windows 10 nie je žiadnym šokujúcim momentom.

Vývojári jej príliš veľkú pozornosť nevenovali, dlhú dobu zostávala bez výraznejších aktualizácií a bohužiaľ ani nepatrila medzi tie vydarenejšie aplikácie. Zároveň netrhala rekordy popularity, takže rozhodnutie Facebooku je pochopiteľné. Aplikácia Facebook dala Windows 10 úplné zbohom – nestiahnete ju, a ak ju aj máte nainštalovanú, tak sa do nej neprihlásite. Privíta vás akurát tak chybová hláška.

Náhrada sa nechystá, Instagram aj Messenger zostávajú

Hovorca spoločnosti Facebook pre portál Neowin potvrdil, že aplikácia pre Windows od 28. februára už viac nie je k dispozícii. To znamená, že v ponuke Microsoft Store by ste ju hľadali márne a priamy odkaz vás len upozorní, že aplikácia sa nedá stiahnuť. A ak by ste sa náhodou dopracovali k inštalačným súborom, tak vám to aj tak nepomôže.

Zároveň bolo potvrdené, že momentálne nie je plánované vydanie novej/náhradnej verzie aplikácie Facebook pre Windows 10. Na druhú stranu, Instagram aj Messenger naďalej zostávajú v ponuke obchodu Microsoft Store.

TIP: WhatsApp prestal fungovať na Windows smartfónoch
TIP: Microsoft v máji 2020 zruší Wunderlist, náhradou je To-Do
TIP: Tieto služby a produkty Microsoft zrušil v roku 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať