Microsoft nekúpi TikTok: ByteDance ponuku zmieta zo stola

Sen sa rozplynul. Microsoft nezíska kontrolu na sociálnou sieťou TikTok, ani nad jej vybranými časťami. Čínska spoločnosť ByteDance, ktorá TikTok vlastní, zo stolu zmietla všetky ponuky a Microsoft hodil uterák do ringu.

Po týždňoch intenzívnych rozhovorov medzi trojicou Microsoft, ByteDance a administratíva Donalda Trumpa, prichádza nepríjemné vytriezvenie. A nie je až také prekvapujúce.

Spoločnosť, ktorá bola vyslovene nútená k tomu, aby odpredala svoj úspešný biznis sa niečomu takému bráni zubami-nechtami. Komu by to len napadlo…

Microsoft nepriamo priznáva porážku a sťahuje sa z okruhu potenciálnych záujemcov o získanie kontroly na TikTokom. Vďaka bohu…

V oficiálnom vyjadrení Microsoft uvádza, že spoločnosť ByteDance sa vyjadrila jasne – nemá najmenší záujem o predaj svojej sociálnej siete do rúk tohto technologického giganta. Ponuka pritom mala byť solídna a Microsoft pevne verí, že by priniesla benefity pre používateľov a súčasne by vyriešila otázku národnej bezpečnosti.

Záujem má aj Oracle

Microsoft je z kola von. Ako seriózny záujemca z technologických kruhov zostáva ešte Oracle. Ťažko povedať ako to dopadne. Americký prezident Donald Trump pôvodne stanovil 15. september za šibeničný termín pre uzatvorenie akejkoľvek dohody. Neskôr tento dátum posunul na 12. november.

Okolo celej vynútenej americkej akvizície sa točí strašne veľa komplikovaných vecí. Zjednodušene povedané, TikTok musí do 15. novembra prejsť pod kontrolu americkej spoločnosti, ktorú odobrí Trumpova administratíva. Ak sa tak nestane, tak celú sociálnu sieť čaká tvrdý zákaz pôsobnosti na území USA.

Proti vynútenému obchodu bojuje aj Čína

Proti tejto v podstate jednostrannej dohode sa intenzívne bráni ByteDance ako vlastník TikToku. Snaží sa zablokovať všetky potenciálne dohody a na americkú vládu podáva žalobu.

Okrem toho do celého kolotoča vstúpila aj Čína. Ako informuje Wall Street Journal, problémom je kľúčový algoritmus, na predaj ktorého bolo zo strany čínskej vlády uvalené embargo.

Agentúra Reuters zase informuje, že čínska komunistická vláda je kategoricky proti toku, aby TikTok prešiel do amerických rúk. Sociálnu sieť vraj radšej nechá zablokovať. Niet sa čomu čudovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Messenger PIN: Čo to vlastne je?

Zavedenie novinky Messenger PIN má dva rozmery. Ide o ochranu vašich správ pre neoprávneným prístupom a umožňuje to aj ich zálohovanie.