Microsoft Office: Nejdú otvárať webové odkazy. Čo s tým spraviť?

Odkazy na webové stránky sa bežne objavujú ako súčasť dokumentov. Vo Worde aj v PowerPointe väčšinou dopĺňajú prezentované informácie alebo niečo názorne demonštrujú.

Keď človek potrebuje, tak na hypertextový odkaz v dokumente klikne a webový prehliadač načíta požadovaný obsah. Takto jednoducho by to malo fungovať. A väčšinou aj funguje.

Nie však vždy. Niekedy sa po kliknutí na hyperlink nestane vôbec nič. Prípadne sa zobrazí chybové hlásenie, ktoré oznámi, že odkaz z nejakého dôvodu nebolo možné otvoriť.

Keď tlačí čas

Ako sa ponáhľame a potrebujeme sa dostať k obsahu z daného odkazu, tak je najjednoduchšie kliknúť pravým tlačidlom myši, odkaz skopírovať a ručne ho vložiť do webového prehliadača. To je rýchle riešenie.

Problémom je väčšinou webový prehliadač

Ak z dokumentov nie je možné otvárať hypertextové odkazy, tak väčšinou ide o problém webového prehliadača.

Lepšie povedané, systémových nastavení, ktoré sa ho týkajú. Proste nie sú správne nastavené asociácie medzi aplikáciou webového prehliadača a požadovaným typom súborov/dát. Súvisí s tým dvojica chybových hlásení:

Táto operácia bola zrušená z dôvodu obmedzení v platnosti na tomto počítači. Obráťte sa na správcu systému.

Politiky vašej organizácie nám bránia v dokončovaní tejto akcie. Pre viac informácií, prosím, kontaktujte vašu Help Desk.

Ľahkou pomocou môže byť zmena predvoleného webového prehliadača, prípadne obnovenie východzieho stavu predvolených aplikácií. Proste vyskúšajte zmeniť predvolený webový prehliadač. Buď cez spomínané systémové nastavenia, alebo inštaláciou a spustením niektorej alternatívy – Brave, Firefox, Opera, Vivaldi.

Niektorým používateľom pomohlo práve to, že do systému nainštalovali nový webový prehliadač, nastavili ho ako predvolený a potom ho odinštalovali. Následne ako predvolený webový prehliadač zvolili Internet Explorer alebo Microsoft Edge.

V prehliadačoch je po zmene vhodné vykonať obnovenie pôvodných nastavení. Obnovenie nastavení prehliadačov sa vykonáva cez ich nastavenia. Predtým, než sa do toho pustíte si nezabudnite spraviť zálohu záložiek a ďalších uložených dát.

Po zmenách pre istotu reštartujte počítač.

Čo odporúča Microsoft?

Niekoľko možných riešení priamo na oficiálnom webe popisuje aj Microsoft. Ide o pomerne nenáročné zásahy, no výsledok je značne zmiešaný.

Problém môže priamo súvisieť aj s webovým prehliadačom Internet Explorer 11. Vo Windows 10 ide o voliteľnú súčasť, ktorú niektorí používatelia zvyknú odinštalovať.

Ak patríte k nim a objavujú sa u vás problémy s otváraním hyperlinkov z Wordu či PowerPointu, vyskúšajte IE11 nainštalovať späť. Spraviť to viete cez Ovládací panel – Programy – Zapnúť alebo vypnúť súčasti systému Windows.

Ešte je tu možnosť kancelárske aplikácie Microsoft Office preinštalovať. Ide o časovo dosť náročný úkon, preto si to treba zvážiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať