Pozrite si predstavenie Microsoft Surface Duo plné praktických ukážok

Microsoft tento týždeň formálne a vo všetkej paráde na trh uviedol svoje nové hybridné zariadenie s dvojicou obrazoviek, Surface Duo. Chce s ním vytvoriť novú kategóriu zariadení pre maximalizovanie mobilnej produktivity práce.

Zámerne sa pritom vyhýba označeniu “smartfón”, hoci Surface Duo umožňuje posielať SMS správy aj telefonovať. Základná myšlienka je stále taká, že toto nové zariadenie rodiny Surface má úplne zmeniť naše vnímanie toho, čo všetko je možné vybaviť na kúsku techniky, ktorú nosíme vo vrecku nohavíc.

Presná kategorizácia je pri Surface Duo komplikovaná. Osobne som napriek marketingovým prezentáciám naklonený tomu, že ide o unikátny smartfón s dvojicou obrazoviek. Asi by som prekusol aj označenie mini PC, no to je teraz úplne jedno.

Späť k pointe. Oficiálna prezentácia, ktorou sprevádzal Panos Panay, prebehla v utorok 11. augusta a zúčastnili sa jej len vybrané média. Dnes si ju môže pozrieť už aj široká verejnosť. Microsoft ju totiž zverejnil na svojom YouTube kanály.

Zaujímavá je z viacerých dôvodov, no dva sú pri tomto type produktu úplne esenciálne. Prvým je to, že z Panosovho rozprávania aj z pohľadu za oponu získate celkom dobrú predstavu o tom, o čo sa vlastne so svojim tímom snaží.

Druhý dôvod je omnoho pragmatickejší. Prezentácia je plná praktických ukážok a možností ako Surface Duo používať. Video má 35 minút a je v angličtine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať