Produkty Microsoft Surface sa oficiálne budú predávať aj na Slovensku

Nákup zariadení Microsoft Surface na Slovensku a v Českej republike bude pohodlnejší a ponuka dostupných modelov bude širšia. Vychádza to z toho, že Microsoft dnes oznámil že Surface oficiálne prináša na jedenásť nových trhov v Európe, vrátane spomínaného Slovenska a Česka.

Doteraz bolo v praxi možné nakupovať sprostredkovane cez zákaznícku podporu Microsoftu alebo cez vybrané obchody, ktoré na seba v podstate prebrali celú potrebnú obchodnú réžiu, pravdepodobne aj s komplikovanejším procesom prípadných reklamácií.

Príkladom je stará známa Alza, v ponuke ktorej sa produkty Surface bežne nachádzajú. No nájsť sa dajú aj u obchodníkov ako Mall, Datart či Hej.

Teraz by s tým všetkým mal obchodníkom pomôcť priamo Microsoft, takže by sa pre nich mal celý proces zjednodušiť. Pre nás ako možných zákazníkov by to vlastne malo znamenať dostupnosť viacerých modelov Surface a kratšie dodacie lehoty.

Niektoré zariadenia totiž boli zaradené v katalógu e-shopov, no reálne boli dostupné len na objednávku. Proste sa dlhší čas muselo čakať na ich dodanie. Po novom to snáď bude fungovať rovnako ako pri zariadeniach ostatných výrobcov – dodanie v priebehu pár dní.

Surface Duo údajne na jar 2021

Riadna expanzia na ďalšie trhy je oficiálne potvrdená zo strany Microsoftu. Dnes sa ale ku mne z prostredia česko-slovenskej pobočky Microsoftu dostala aj informácia o plánovanej dostupnosti smartfónu Surface Duo.

Nemám ju však overenú do takej miery, že by na ňou stál na 100%. Preto ju prosím berte s určitým nadhľadom.

Surface Duo si vraj budeme môcť objednať už na jar 2021, minimálne cez zákaznícku podporu Microsoftu. Vzhľadom na informáciu o oficiálnej distribúcii Surface však predpokladám, že tento unikátny produkt nájdeme aj v ponuke e-shopov. Sprostredkovaný predaj z USA nie je možné vykonať, preto si musíme počkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať