Kým ostatní rastú, Mixer sa ledva hýbe

Pre Mixer to nevyzerá veľmi dobre. Streamovacia služba, ktorou si Microsoft chcel získať kúsok trhového koláča a dokonca chcel konkurovať takému kolosu ako je Twitch, nielenže výrazne neprerazila, ale doslova sa trápi.

V podstate nejde o nič nové. Správy o tom, že ako konkurenčné platformy behajú maratón, zatiaľ čo Mixer dokáže ledva chodiť, sa objavujú už dlhší čas. Microsoft proste precenil svoje sily a vhupol do nerovného boja.

Nie že by sa nesnažil a nemal prostriedky, akosi mu to ale nevychádza. Minulý rok si napríklad chcel pomôcť a cez exkluzívnu zmluvu na svoju stranu získal populárneho streamera “Ninja”. Avšak ani táto investícia, údajne v objeme 20-30 miliónov, zjavne nepomohla.

Nepomohol ani obľúbený “Shroud”, ktorý taktiež presedlal na Mixer. Podstata problému je proste zakorenená niekde inde. Navyše konkurentmi nie sú žiadni nováčikovia. Sú to ostrieľaní giganti, ktorí nemajú problém investovať nemalé peniaze do šance na budúci úspech.

Nepriaznivé čísla

Najnovšie čísla portálu StreamElements ukazujú, že počas aktuálnej “koronakrízy” rástli všetky populárne streamovacie služby, aj Mixer. Smutnú realitu ale prezrádza pohľad na medziročné porovnanie, v ktorom Mixer narástol len o 0,2%. Konkurencia naopak rástla raketovo. Twitch si medziročne polepšil o 98%, Youtube Gaming o 65% a Facebook Gaming o 238%.

To však nie je všetko. Všetky spomínané konkurenčné služby sú, a aj boli, X-násobne väčšie ako Mixer. Svoje už tak veľké čísla teda dokázali potlačiť ešte vyššie, kým streamovacia platforma Microsoftu medziročne reálne nespravila ani krok. Nachádza sa na úplnom chvoste. Táto smutná skutočnosť len pripomína, že Mixer sa neskutočne trápi.

Najhoršie na tom sú samotní zamestnanci, ktorí žijú vo veľkej neistote. Ešte koncom februára sa objavili správy o tom, že morálka v zamestnaneckých radoch dosiahla historické dno. Ľudia z “tímu Mixer” sa boja o budúcnosť platformy, a pri tom všetkom dochádza k prepúšťaniu. Veľkou otázkou preto zostáva čo s tým bude Microsoft robiť? Dokáže to celé otočiť? Prežije Mixer alebo ho čaká neslávny koniec?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať