Najlepšie herné klávesnice pre rok 2021

Hľadanie najlepšej hernej klávesnice je náročnou výpravou. Trh je plný skvelých modelov, ktoré sa na seba často podobajú a ponúkajú podobné funkcie. V zásade to vychádza z toho, že požiadavky moderných hráčov sú ucelené a každý výrobca sa ich so svojim produktom snaží splniť.

Do toho vstupujú rozličné typy herných klávesníc. Niektoré využívajú mechanické spínače, pri iných sa siahne po špeciálnych technológiách, ktoré si výrobca pripraví vo vlastnej réžií. A hoci je väčšina z najlepších herných klávesníc mechanická, nájdu sa aj skvelé výnimky.

Tak ako prakticky pri výbere ľubovoľného produktu, aj pri herných klávesniciach treba pozerať na osobné preferencie, kvalitu spracovania, ponúkané funkcie a v neposlednom rade na ergonómiu. Dôležitá je síce aj cena, no keď už človek hľadá to naj, zvykne počítať s tým, že príliš veľké šetrenie nebude na mieste. Navyše klávesnica je vec, ktorú používame prakticky každodenne a vymieňame ju až po rokoch.

Vyberať je rozhodne z čoho, no nižšie nájdete top modely, na ktoré by ste mali upriamiť svoju pozornosť, ak chcete len to najlepšie.

Najlepšie herné klávesnice

Corsair K100 RGB

Najlepšia herná klávesnica značky Corsair. Plnohodnotné rozloženie klávesov, RGB podsvietenie, excelentné spínače, konštrukcia aj ergonómia. Corsair K100 to proste zvláda v každom ohľade.

Zjednodušene povedané, výrobca zobral model K95 a posunul ho ešte o stupienok vyššie. Vznikol špičkový model, ktorý spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších hráčov. Na druhú stranu treba počítať s tým, že ide o prémiovú hernú klávesnicu, a to sa odráža na cene.

Razer Cynosa Chroma

Jedna z najlepších membránových herných klávesníc, ktorá ponúka príjemné a spoľahlivé klávesy, tradičné Chroma podsvietenie a technológiu anti-ghosting.

Okrem toho nechýba sprievodná aplikácia pre vytváranie makier a programovanie kláves či uzamknutie Windows klávesov, aby počas hrania nedošlo k rušeniu ich náhodným stlačením. Skvelým bonusom je skutočnosť, že ide o klávesnicu odolnú voči poliatiu tekutinami.

Razer Huntsman Tournament Edition

Ľahká a kompaktná herná klávesnica pre náročných hráčov, ktorí vyžadujú bleskurýchlu odozvu. O to sa starajú prepracované optické snímače v kombinácii s viacerými technológiami vyladenými práve pre hráčov. Model, ktorý sa stane vašou predĺženou rukou a poskytne všetky predpoklady na to, aby ste svoje herné zručnosti posunuli o stupienok vyššie.

Roccat Vulcan 120 Aimo

Hoci patrí medzi drahšie klávesnice, stojí za to. Primárne je určená pre hráčov, no vďaka prvotriednym spínačom sa hodí aj pre používateľov, ktorí trávia hodiny písaním textu. Okrem toho, že excelujú vo všetkých očakávaných oblastiach, zaujme aj vzhľadom. Nie nadarmo patrí medzi najlepšie klávesnice tohto roka.

Logitech G613

Časy kedy bola kvalitná bezdrôtová klávesnica považovaná za oxymoron, no potom sa do toho oprel Logitech. Model G613 reprezentuje skvelú bezdrôtovú mechanickú klávesnicu, ktorá nesklame.

Skvelé mechanické spínače Romer-G, technológia Lightspeed a troška technologického voodoo sa postaralo o minimálnu odozvu. Vďaka zabudovanej opierke rúk je skvelá aj ergonómia a klávesnica nezaostáva ani v oblasti programovateľných klávesov či výdrže batérie.

Logitech G915

Najlepšia herná klávesnica Logitech súčasnosti. Spĺňa všetky požiadavky aj tých najnáročnejších hráčov, no prirodzene sa to odráža na jej cene.

Excelentné mechanické spínače, blesková odozva, kvalitná konštrukcia, makrá, klávesy pre ovládanie multimédií, skvelá výdrž a možnosť spárovania s dvoma počítačmi naraz z tejto klávesnice robia správnu voľbu aj pre toho najnáročnejšieho hráča. Jediným problémom sa zdá byť jej cena.

HyperX Alloy Elite RGB

Napriek pomerne jednoduchému dizajnu a prijateľnej cene sa v tomto kúsku spájajú všetky kvality poriadnej hernej klávesnice s mechanickými spínačmi.

Nájdeme tu klávesy na ovládanie multimédií, USB port na pripojenie príslušenstva či RGB podsvietenie. Celkovo ide o skvelú plnohodnotnú mechanickú klávesnicu aj pre náročných hráčov.

SteelSeries Apex 7

Špičková herná klávesnica maximálnej kvality, plná požadovaných funkcií, vybavená excelentnými spínačmi. S týmto model nespravíte krok vedľa ani náhodou, no treba sa pripraviť, že ponúka to najlepšie, a za to sa pripláca. Vo výbave tohto TOP modelu nechýbajú dedikované multimediálne a makro klávesy, OLED displej, RGB podsvietenie a vynikajúcu softvérovú podporu. V skratke, ide o fantastickú hernú klávesnicu s vyššou cenou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Najlepšie PC klávesnice pre rok 2021

Výber je obrovský, no stále platí, že niektoré modely si zaslúžia viac pozornosti než iné. V tomto výbere nájdete práve tie najlepšie kúsky.