Najlepšie herné klávesnice do 100€ | 2021

Počítačoví hráči dobre vedia, že tá správna klávesnica dokáže herný zážitok spríjemniť a posunúť o stupienok vyššie. Výrobcovia klávesníc dokážu vytvoriť priam majstrovské diela, ktoré spĺňajú aj tie najdivokejšie požiadavky.

Extrémne nízka odozva, programovateľné klávesy, RGB podsvietenie s možnosťami úpravy od výmyslu sveta, až po klávesy, ktoré sa stláčajú s ľahkosťou pierka a s maximálnou precíznosťou. To všetko nájdeme v herných klávesniciach.

Ceny sa však pri niektorých prémiových modeloch šplhajú do závratných výšin, preto je pri výbere dobré stanoviť si pevný rozpočet. Celkom rozumnou hranicou sa pri herných klávesniciach zdá byť 100€.

Za túto sumu sa už dá poriadne vyberať, pričom ponúkané kúsky splnia všetky základné požiadavky. Samozrejme, že stále sa dá ísť o čosi vyššie, no za stovku zoženiete veľmi solídne herné klávesnice, ktoré vám budú verne slúžiť roky.

Najlepšie herné klávesnice, ktorá sa dajú kúpiť za 100€

Razer Blackwidow Lite

Kompaktnejšia verzia obľubovaného modelu Blackwidow, ktorá nemá plnohodnotné RGB podsvietenie či klávesy na ovládanie multimédií, no v oblastiach, kde na tom záleží exceluje. A to aj vďaka špičkovým spínačom. Hodí sa skôr pre hráčov, ktorí často cestujú alebo majú menší stôl.

Corsair K63

Jedna z najlepších herných klávesníc súčasnosti s cenou pod 100€. Vybavená je spínačmi Cherry MX Red. Tie síce vyžadujú trocha zvyku, no v tomto vyhotovení patria medzi obľúbenú voľbu nejedného hráča. Nechýbajú multimediálne klávesy, LED podsvietenie, možnosť vytvárať makrá či odnímateľná podložka na zápästie.

Razer Ornata V2

Výborná voľba pre tých, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi tradičných mechanických klávesníc. Razer tu nasadil špeciálne riešenie “Hybrid Mecha-Membrane”. Premietlo sa to do kláves, ktoré sa stáčajú veľmi príjemne, pričom majú vysokú presnosť a rýchlu odozvu. Pridáva sa k tomu tradične dobrá ergonómia či RGB podsvietenie.

Logitech G213 Prodigy

Vstupná brána do sveta vydarených herných klávesníc. Hoci má membránové klávesy, nejde o úplne tradičný model. Logitech tu vytvoril skvelú hernú klávesnicu s excelentným pomerom cena/výkon. Odolná plastová konštrukcia, funkčná opierka zápästí, rýchla odozva, príjemné stláčanie kláves a dobrá ergonómia. K tomu sa pripája aj RGB podsvietenie, klávesy na ovládanie multimédií či odolnosť voči poliatiu.

Logitech G413

Logitech má v ponuke široké zastúpenie herných klávesníc, od cenovo dostupných modelov až po prémiové kúsky ako je G915. Vybraný mechanický model G413 stojí niekde na pomedzí. Za rozumnú cenu ponúka všetko to, čo je pre náročnejších hráčov podstatné. Extrémne kvalitné spínače, ktoré sa používajú jedna radosť. Na druhú stranu je kvôli tomu potrebné počítať s určitými kompromismi – nemá RGB podsvietenie a dizajn je veľmi jednoduchý.

SteelSeries Apex 3

Za zmienku určite stojí aj model Apex 3, ktorý predstavuje dobrú voľbu pre všetkých hráčov, ktorí hľadajú starú dobrú membránovú technológiu. V porovnaní s drahšími modelmi tejto značky nemá individuálne podsvietené klávesy, OLED displej či hliníkovú konštrukciu, no to sú už dosť špecifické prvky. Pre priemerného hráča je to skvelá voľba s dobrou ergonómiou, príjemným používaním a dokonca odolnosťou IP32.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať