Najlepšie mechanické klávesnice pre rok 2021

Mechanické klávesnice majú svoje osobité čaro a prednosti, ktoré oceňujú prevažne hráči. Vďaka špeciálnym spínačom ponúkajú excelentnú odozvu a pohodlie pri písaní textu i hraní hier. Každé stlačenie klávesu sprevádza ikonický pocit, spätná odozva a zvuková zložka, vďaka čomu presne viete, že dané stlačenie bolo korektne zaregistrované.

Ak chcete poriadnu klávesnicu bez kompromisov, siahnutie po mechanickej klávesnici pre vás môže byť tým pravým. Na výber je široký zástup rôznych modelov od výmyslu sveta. Líšia sa prevedením, použitým typom spínačov, doplnkovými funkciami, ako aj cenou. Hoci sú mechanické klávesnice vo všeobecnosti drahšie ako tie membránové, rozhodne stoja za investíciu.

Najlepšie mechanické klávesnice

Razer BlackWidow Elite

Špičková mechanická klávesnica na hranie hier, ale aj na prácu s textom, či programovanie. Z pohľadu prevedenia ide o plnohodnotnú klávesnicu so skvelou ergonómiou vďaka výborným spínačom v kombinácii s opierkou rúk a polohovateľným zdvihom.

Vybavená je aj klávesmi pre ovládanie multimédií, kolieskom na nastavovanie úrovne hlasitosti, pamäťou pre uchovávanie upravených profilov a softvérom pre pokročilé prispôsobenie množstva aspektov. Ide o mechanickú klávesnicu, s ktorou je radosť pracovať.

Razer Huntsman Mini

Jedna z najlepších kompaktných mechanických klávesníc. Práve vďaka svojim kompaktným rozmerom sa hodí na menšie stoly, ako aj do výbavy milovníkov minimalizmu.

Kvalita spracovania je excelentná a výborné sú aj použité spínače. K tomu sa pridáva RGB podsvietenie individuálne pre každý kláves či možnosť vytvárať makrá. Celkovo ide o vynikajúcu mechanickú klávesnicu pre hráčov, ktorá nesklame ani pri kancelárskej práci.

Corsair K95 RGB

Ak hľadáte mechanickú klávesnicu, ktorá zvládne splniť všetky vaše očakávania, tento model bude skvelou voľbou. Vynikajúca konštrukcia, a k tomu špičkové mechanické spínače, ktoré sa stláčajú príjemne a majú nízku odozvu.

Má multimediálne a programovateľné klávesy, USB port pre pripojenie príslušenstva a nechýbajú ani prispôsobiteľné RGB profily. Uzatvára to odnímateľná podložka pre zápästia a fantastický dizajn.

Logitech G413

Vynikajúci kúsok s jedinečným pomerom cena/výkon. Dobrá kvalita spracovania a prevedenie spínačov. Napriek tomu, že ide o cenovo dostupný kúsok tu nechýbajú doplnky ako mediálne klávesy, USB port či možnosť softvérovej úpravy funkčných klávesov.

Drobnými mínusmi je absencia podložky pre zápästia a len jednofarebné podsvietenie. Napriek tomu ide o najlepšiu cenovo dostupnú mechanickú klávesnicu súčasnosti.

Logitech G915

TOP herná mechanická klávesnica Logitech súčasnosti, ktorá spĺňa všetky požiadavky aj tých najnáročnejších hráčov.

Excelentné mechanické spínače, blesková odozva, kvalitná konštrukcia, makrá, klávesy pre ovládanie multimédií, skvelá výdrž a možnosť spárovania s dvoma počítačmi naraz z nej robia správnu voľbu aj pre toho každého hráča. Nakoľko ide o to najlepšie z najlepšieho, odráža sa to aj na predajnej cene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať