najlepšie smart hodinky

Najlepšie smart hodinky: Tieto modely sa oplatí zvážiť

Smart hodinky patria k tomu typu elektroniky, ktorá v ostatných rokoch neskutočne nabrala na popularite, no stále platí, že sa nehodí úplne každému. Osobne poznám viacero ľudí z IT prostredia, ktorí preferujú staré dobré náramkové hodinky bez akéhokoľvek náznaku digitálnych funkcií. Môžete im ukázať aj tie najlepšie smart hodinky a stále si budú stáť za tým, že ich klasický model po starom otcovi alebo po mame sú jednoducho lepšou voľbou. Nostalgia je silná vec… No to už odbieham.

Aj pri inteligentných hodinkách platí to, čo pri všetkom druhu tovaru. Trh je už poriadne nasýtený, výrobcovia sa neustále predháňajú v tom, kto ponúkne niečo viac, a tak tu máme každý rok nejaký nový model. Pribúdajú funkcie a často sa aj nafukuje predajná cena. Vec sa teda má tak, že vybrať tie najlepšie smart hodinky pre aktuálny rok nie je vôbec ľahkou úlohou. Vstupuje do toho aj skutočnosť, že každý z nás má trochu iné preferencie.

V tomto výbere tých najlepších smart hodiniek sa preto venujem tým modelom, ktoré si podľa mňa zo záplavy aktuálne predávaných produktov zaslúžia pozornosť. Nevyhnutne pritom nemusí ísť o tie najdrahšie, najprémiovejšie či funkciami najviac nabité smart hodinky. Pozerám na mojou obľúbenou optikou cena/výkon.

To znamená napríklad aj to, že Huawei Watch 3 Pro síce ponúka viac ako Huawei Watch GT 2, no vzhľadom na priepastný cenový rozdiel je pre človeka, ktorý chce prvýkrát vstúpiť do sveta smart hodiniek paradoxne lepší lacnejší model. Vtedy je potrebné zohľadniť aj to, čo očakávate a koľko chcete investovať.

Výber som sa rozhodol roztriediť do troch kategórií. Samozrejme, že by sa ich dala spraviť celá fúra. Najlepšie smart náramky s cenou do 100 eur, najlepšie smart hodinky s cenou do 300 eur, najlepšie športové smart hodinky, najlepšie smart hodinky podľa značiek, a tak ďalej…

To by sme tu ale boli do zajtra a nejakú veľkú pridanú hodnotu by to asi ani nemalo, pretože by sme sa opäť dostali k záplave produktov. Takto si ukážeme pár mojich obľúbených modelov, ktoré si zaslúžia pozornosť. Do výberu prihodím aj nejaký ten smart náramok. Tie sú veľmi cenovo dostupné a sú skvelou voľbou pre mladšie ročníky alebo pre ľudí, ktorým stačí rozumný základ.

Na čo si dať pri výbere pozor

Niekoľko základných tipov na čo si dať pozor, keď vyberáme inteligentné hodinky.

  • Radšej siahnite po známej značke, ktorá má na trhu dlhodobé zázemie a prešla si už vývojom viacerých generácií inteligentných hodiniek či smart náramkov.
  • Pozornosť by ste mali venovať aj výdrži batérie, aby to nakoniec nedopadlo tak, že budete nabíjať každý deň a z nové hodinky si príliš neužijete. Samozrejme, že všetko závisí od vašich očakávaní. Ak napríklad oželiete monitoring spánku, ktorý aj tak nedá vždy zmysel, tak môžete vždy nabíjať cez noc.
  • Ak máte iPhone, tak je vo všeobecnosti najlepšia voľba Apple Watch. Pri Androide si naopak môžete vyberať a Apple Watch nepripadá do úvahy.
  • Aktívni športovci by sa mali poobzerať po modeloch značky Garmin, prípadne Polar. Aspoň ak chcú naplno sledovať pohybové aktivity a práve to je to, čo očakávajú od nových hodiniek. V tomto prípade sú dôležitejšie funkcie na presné sledovanie aktivít, než to aké smart funkcie ponúkajú. Ide o skôr o športový tracker.
  • Pri bezkontaktných platbách si je dobré overiť ich podporu pre konkrétnu banku. Chýbajúca podpora sa niekedy dá obísť cez bezplatnú službu Curve.
  • Ak so smart hodinkami ešte nemáte žiadne skúsenosti, tak sa vám určite neoplatí siahať hneď po najdrahších alebo špecializovaných modeloch.
  • Zavážiť môže aj kvalita spracovania, operačný systém či podpora aplikácií, no tieto veci väčšinou pri známych modeloch nepredstavujú až taký problém.

Najlepšie smart hodinky na začiatok

V tejto časti sa pozeráme na smart hodinky a fitness náramky pre ľudí, ktorí ešte len chcú vstúpiť do sveta nositeľnej elektroniky, prípadne nepotrebujú zas tak veľa rôznorodých funkcií a stačí im kvalitný základ.

Xiaomi Mi Smart Band 6

Xiaomi Mi Smart Band 6

Najnovšia generácia obľúbeného fitness náramku od Xiaomi. Patrí medzi najpredávanejšie produkty vo svojej kategórii a niet sa príliš čomu čudovať. Láka na veľmi príjemnú cenu, za ktorú ponúka skutočne zaujímavé parametre aj funkcie. Ide už o 6. generáciu, takže v pozadí stojí množstvo skúseností a spätnej väzby, čo sa pretavilo do Xiaomi Mi Smart Band 6.

Náramok sa pýši 1,56“ AMOLED displejom s rozlíšením 152 × 486 pixelov, 60 animovanými ciferníkmi, meria základné športové a pohybové aktivity, sleduje spánok a najnovšie mu nechýba ani monitorovanie okysličenia krvi SpO2. Zvláda toho skutočne veľa, monitoruje aj srdcový tep, stres, menštruačný cyklus a ponúka aj dychové cvičenia.

Xiaomi Mi Smart Band 6 ponúka sledovanie 30 športových režimov, vodoodolnosť 5 ATM, poteší aj výdržou v rozmedzí 14 až 19 dní. To všetko za skutočne príjemnú cenu.

Amazfit T-Rex

Amazfit T-Rex

Amazfit patrí na poli smart hodiniek medzi známe mená. Vo svojej ponuke má množstvo zaujímavých modelov. Amazfit T-Rex ale patria z pohľadu pomeru ceny a výbavy na vrchol pomyselného rebríčka. Sú to cenovo dostupné hodinky s robustnou konštrukciou, zvýšenou odolnosťou a vojenskou certifikáciou. Z toho je celkom jasné, že prežijú aj drsnejšie podmienky a zaobchádzanie.

Do vienka dostali 1,3-palcový AMOLED displej s rozlíšením 360 x 360 pixelov a ochranným sklom Gorilla Glass 3. Poteší aj vodoodolnosť 5 ATM, teda do 50 metrov. Hodinky Amazfit T-Rex ponúkajú všetky očakávané štandardné funkcie. Majú optický senzor srdcovej aktivity, 14 športových režimov, monitorovanie spánku, GPS modul, funkcie na sledovanie dennej aktivity či zabudované prehrávanie hudby. Nesklamú ani v oblasti výdrže. Tá dosahuje až 20 dní.

Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2

Skvelé inteligentné hodinky z ponuky značky Huawei. V ostatnej dobe sa cena začala pohybovať okolo úrovne 120€, čo z nich robí skutočne neodolateľnú voľbu. Majú 1,39-palcový AMOLED displej, široký zástup rôznorodých funkcií, sú vodoodolné, a na jedno nabitie vydržia až 14 dní.

Vo výbave nechýba GPS senzor, snímač srdcovej frekvencie, podrobné vyhodnocovanie tréningov a športovej aktivity, monitoring spánku, vyhodnocovanie potrebnej regenerácie po aktivite či sledovanie tepových zón. Huawei toho do Watch GT 2 napchal skutočne veľa a vzhľadom na dostupnú cenu sa radia medzi extrémne lákavé kúsky.

Samsung Galaxy Watch Active2

Samsung Galaxy Watch Active2

Pre tých, ktorí za rozumné peniaze hľadajú niečo od Samsungu je dobrou voľbou model Samsung Galaxy Watch Active2. Majú elegantné prevedenie, kvalitné spracovanie a vysoké pohodlie pri nosení. Z pohľadu výdrže sú na tom trochu horšie ako konkurencia, pretože sa tu bavíme o 3 dňoch aktívneho používania, no nie je to zas taká veľká tragédia. Ponúkajú všetky potrebné základy a celkovo sú orientované na ľudí s aktívnym životným štýlom, čo prezrádza aj ich samotný názov.

Zlatý stred

Klasická zlatá stredná cesta, kde už nájdeme poriadne kvalitné smart hodinky plné užitočných funkcií. Predajná cena je už o niečo vyššia, ale stále nie sme v prémiovom segmente. Nazvime to ako inteligentné hodinky pre skúsenejších ľudí, ktorí budú vedieť naplno využiť ich potenciál.

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4

Aktuálne asi to najlepšie, čo nájdete v ponuke Samsungu. Bezkonkurenčné smart hodinky strednej triedy s operačným systémom Wear OS, podporou bezkontaktných platieb cez Google Pay, detekciou chrápania, sledovaním telesnej kompozície a množstvom ďalších užitočných funkcií. Samsung proste zobral svoje vydarené smart hodinky a opäť ich posunul o stupienok vyššie. Tieto hodinky sú fantastické v každom smere a ich kúpou určite nepochybíte. Jediným zjavným mínusom je výdrž batérie, ktorá dosahuje maximálne 2 dni.

Fitbit Sense

Fitbit Sense

Ak je vašou hlavnou požiadavkou skutočne kvalitný monitoring zdravotného stavu, tak je vynikajúcou voľbou model Fitbit Sense. Tie hodinky jedny z najpokročilejších zdravotných meraní na trhu, pričom to ponúkajú za rozumnú cenu. Pýšia sa výdržou na úrovni 6 dní a celkovo sú určené používateľom, ktorí chcú získať čo najpresnejšie zdravotné údaje.

Práve okolo toho sa v prípade Fitbit Sense točí úplne všetko. Nechýba ich ale práca s mobilnými notifikáciami, podpora bezdrôtových platieb či možnosť telefonovať priamo z hodiniek.

Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 4

Ďalší z modelov, ktorý ponúka veľa muziky za málo peňazí. V skratke ide o skutočne všestranný športtester. Pokryje potreby príležitostných, ale aj aktívnych športovcov, pričom vydrží až 8 dní. Nájdeme tu podporu bezkontaktných platieb cez Garmin Pay, jednoduchú navigáciu, optický snímač tepovej frekvencie, meranie okysličenia krvi, sledovanie stresu, monitoring dennej aktivity i zabudovaný hudobný prehrávač. Proste skvelý kúsok pre športovcov.

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro sú vylepšenou verziou hodiniek Huawei Watch GT 2. A treba povedať, že ide o poriadne kvalitný kúsok. Prepracovaná prémiová konštrukcia, kvalitný AMOLED displej, bezdrôtové nabíjanie, vylepšený senzor tepu či podpora aplikácií tretích strán. K tomu ešte skvelá výdrž, vylepšený senzor tepu a rozumné prepojenie so smartfónom. To a ešte omnoho viac v sebe ukrývajú smart hodinky Huawei Watch GT 2 Pro, ktoré si rozhodne zaslúžia vašu pozornosť.

Najlepšie smart hodinky pre náročných

Tu sme sa už dostali do prémiového segmentu s produktami pre tých najnáročnejších, ktorí vedia, čo chcú. Či sa nám to páči alebo nie, rozhodne sem patria hodinky od Apple. Treba však myslieť na to, že sú vhodné len pre majiteľov iPhonov, pretože s Androidom nepochodíte a kúpa by bola úplne zbytočná. Inak sem patrí aj kúsok od značky Garmin, čo sú smart hodiny ako stvorené pre všetkých, ktorí športovanie berú aspoň trochu vážne.

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7

Garmin tactix Delta

Garmin tactix Delta

Najpredávanejšie smart hodiny

Ak vás zaujíma, ktoré modely patria medzi tie najpredávanejšie v aktuálnom mesiaci, nižšie nájdete prehľad podľa známeho porovnávača cien Heureka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať