aplikácia na spárovanie hodiniek

Aplikácia na spárovanie hodiniek: Toto je oficiálna ponuka

  • Prepojenie smart hodiniek s telefónom nie je nič náročné.
  • Obvykle poslúži oficiálna aplikácia na spárovanie hodiniek.
  • V ponuke je ich niekoľko, konkrétny výber závisí od výrobcu.

Smart hodinky sú obľúbeným doplnkom mnohých z nás. Sú všestranným pomocníkom, ktorý okrem základu ako je ukazovanie aktuálneho času a dátumu ponúka široký zástup ďalších funkcií. Od zobrazovania upozornení, cez sledovanie zdravotného stavu až po pomoc pri športových aktivitách. To všetko, a ešte omnoho viac.

Pre plnohodnotné využívanie celého potenciálu smart hodiniek je nutné ich spárovanie s mobilom. Ak to nespravíme, tak medzi hodinkami a mobilom neprebieha žiadna výmena informácií.

Bez vzájomného prepojenia dvojice zariadení sa len zbytočne pripravujeme o veľkú časť užitočných funkcií. Dostupný vtedy máme len veľmi limitovaný základ. A hoci je takéto používanie smart hodiniek je možné, rozhodne to nie je najlepšou voľbou. Najmä vtedy, ak prihliadneme na fakt, že spárovanie hodiniek s mobilom je veľmi jednoduché.

Spárovanie hodiniek s mobilom? Otázka niekoľkých kliknutí

Na začiatok je dobré overiť si, či sú hodinky a mobil vzájomne kompatibilné. V tom by ale pri dnešných modeloch nemal byť najmenší problém. Komplikácie môžu nastať hlavne vtedy, ak na svojom mobile používate starú, a tým myslím skutočne starú verziu operačného systému. Asi jedinou výnimkou z radu moderných smart hodiniek sú modely Apple Watch, ktoré je možné prepojiť len so smartfónmi značky Apple. Ak máte Android, tak nepochodíte.

Samotné spárovanie hodiniek s mobilom prebieha cez bezdrôtové pripojenie Bluetooth. Predtým, že pristúpite k samotnému procesu párovania je preto Bluetooth na mobile potrebné zapnúť. Na hodinkách nič také riešiť nemusíte. Potom je to už len o použití oficiálnej aplikácie od výrobcu hodiniek, ktorá vás bude celým procesom podrobne sprevádzať.

Presný postup sa líši v závislosti od výrobcu, no vo všeobecnosti platí, že stačí postupovať podľa pokynov a výsledok v podobe spárovania mobilu a hodiniek sa dostaví. Typicky je to otázkou niekoľkých kliknutí a udelení požadovaných oprávnení ako je napríklad prístup k telefónnym kontaktom a SMS správam, prístup k polohe či mobilnej sieti a podobne. To, aké presné povolenia budú vyžadované závisí od toho, čo všetko dokážu vaše smart hodinky.

Prehľad aplikácií na párovanie hodiniek

Ako som už spomínal v úvode, dostupných je niekoľko rôznych aplikácií na spárovanie hodiniek. Každý výrobca má svoju vlastnú. Na stiahnutie sú dostupné v oficiálnom obchode Google Play, App Store alebo AppGallery.

To, ako sa volá aplikácia na spárovanie hodiniek od výrobcu vašich hodiniek sa dozviete v návode na používanie, nájsť sa to dá dokonca aj na krabičke a pri prvotnom zapnutí či spustení procesu párovania vám to prezradí aj displej hodiniek.

Nakoľko je to ale naša nosná téma, tak si samozrejme vymenujeme zoznam oficiálnych aplikácií od najznámejších výrobcov. Aby ste mali základný prehľad a nemuseli zbytočne tápať. Upozorňujem, že niektoré aplikácie boli počas svojej histórie premenované, a preto sa dajú nájsť pod viacerými názvami. V takom prípade pridávam aj pôvodný názov.

Výrobca hodiniekNázov aplikácie
Amazfit Zepp (pôvodne Amazfit)
AppleWatch
ASUSASUS HealthConnect
Fitbit Fitbit
Garmin Garmin Connect
Huawei, HonorHuawei Wear / Zdravie (Huawei Health)
OnePlus OnePlus Health
Samsung Galaxy Wearable / Samsung Gear
Wear OS Wear OS by Google Smartwatch
XiaomiMi Fitness (pôvodne Xiaomi Wear) / Zepp Life (pôvodne MiFit)

Tieto aplikácie zvyknú mať spoločný základ. To znamená, že slúžia na nastavenie hodiniek, ich prípadnú aktualizáciu, ako aj na synchronizáciu údajov zo športových aplikácií alebo z monitorovania spánku. Aplikácia je proste doplnkom, ktorý vám otvorí dvere do sveta plnohodnotného využívania vašich smart hodiniek.

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať