platba mobilom raiffeisen banka

Platba mobilom v Raiffeisen banke: Aké sú aktuálne možnosti?

  • Aké sú dnes možnosti pre platbu mobilom v Raiffeisen banke?
  • Aká novinka na klientov čaká v druhej polovici roka 2023?
  • Ako to bude s podporou pre ďalšie platobné platformy?

Platenie mobilom je dnes veľmi jednoduché a praktické. Niežeby bolo priloženie platobnej karty nejakým problémom, to rozhodne nie, no mobil máme neustále so sebou, je vždy na dosah a tak ľahko si ho nezabudneme. Práve v situácii, kedy so sebou náhodou nemáme peňaženku alebo sme si kartu niekde zabudli nás vie platba mobilom zachrániť. Stačí ho priložiť k bezkontaktného terminálu a je to!

Smartfón je pre mnohých z nás už tak či tak predĺženou rukou, tak prečo by sme ho nevyužívali aj na bezkontaktné platby. Vďaka platobným platformám Google Pay a Apple Pay s dlhoročnou históriou a vývojom sa to celé stalo prakticky bežnou vecou. Jediný problém nastáva prakticky len v tom, že tieto služby musí podporovať aj naša banka.

Nejde o žiadne horúce novinky, a tak by ste úplne prirodzene mohli očakávať, že obidve platformy pre platbu mobilom dnes budú mať plnú podporu naprieč celým bankovým sektorom. A vlastne by ste sa ani nemýlili, až kým by ste nenarazili na Raiffeisen banku.

Raiffeisen banka a platba mobilom

Vec sa má tak, že Raiffeisen banka podporuje platbu mobilom cez Google Pay, teda pre Android, už od 15. februára 2021. Trochu horšie sú na tom majitelia smartfónov s logom nahryznutého jabĺčka.

Podporu pre Apple Pay totiž Raiffeisen banka plánuje spustiť až v druhej polovici roka 2023. Mimochodom, ide o poslednú slovenskú banku, ktorá ešte nesprístupnila platby mobilom cez Apple Pay. Situácia by sa ale mala čoskoro zmeniť.

“Platby cez Apple Pay prinesieme našim klientom v priebehu druhej polovice tohto roka.”

Riaditeľ odboru produktov a podpory Raiffeisen banky Peter Jánošov pre portál Živé.sk

Za zmienku určite stojí aj to, že hoci sa primárne venujem téme platieb mobilom, platformy Google Pay a Apple Pay je možné využívať aj na vybraných smart hodinkách. To teda efektívne znamená, že v momente, kedy Raiffeisen banka spustí bezkontaktné platby mobilom cez Apple Pay, využívať ich bude možné aj na hodinkách Apple Watch.

Pri podpore bezkontakných platieb pre ďalšie smart zariadenia, ako je napríklad Garmin Pay či Fitbit Pay, sa pre každý prípad treba obrniť trpezlivosťou. Banka sa príliš nehrnula ani do spustenia podpory pre Google Pay a Apple Pay, takže netreba čakať, že pri službách s menším potenciálnym okruhom používateľov zrazu zmení svoj opatrný prístup.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať