Ako z Prieskumníka vo Windows 10 skopírovať cieľovú adresu zložky?

Vo Windows 10 sa nachádza množstvo zaujímavých, no niekedy nie práve intuitívnych funkcií. Príkladom môže byť aj taká jednoduchá vec ako je vytváranie odkazov na aplikácie či prepínanie Microsoft Store aplikácií do režimu celej obrazovky.

Do tejto kategórie sa priam žiada zaradiť aj skopírovanie cieľovej adresy zo systémovej aplikácie Prieskumník. Adresa sa tu zobrazuje vo vizuálnom tvare “Tento počítač > Lokálny disk (C:) > Zložka”. Niekedy však potrebujeme známym alebo kolegom poslať cieľovú adresu zložky a takéto rozsiahle vypisovanie by bolo príliš komplikované.

Vtedy na rad prichádza rýchla pomoc vo forme kontextovej ponuky. V Prieskumníkovi stačí prejsť na cieľovú adresu, teda do požadovanej zložky, a pravým tlačidlom myši kliknúť na adresný riadok.

Zobrazí sa kontextová ponuka, v ktorej sa nachádza možnosť “Kopírovať adresu”. Klikneme na ňu a do takzvanej schránky sa automaticky skopíruje cieľová adresa. Tú potom na potrebné miesto vložíme klávesovou skratkou Ctrl + V.

Adresu v tomto formáte môžeme vložiť do dokumentu, do správy, proste kamkoľvek, kam bežne vkladáme text. Okrem toho sa ale dá vložiť aj do adresného riadka samotného Prieskumníka. Stlačením klávesu Enter sa potom okamžite presuniete do zadanej zložky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať