Ako vo Windows 10 z Prieskumníka odstrániť sekciu Rýchly prístup?

Prieskumník je vo Windows 10 základnou aplikáciou, cez ktorú pristupujeme ku svojim súborom, zložkám a všeobecne k ľubovoľnému obsahu diskov. Pri štandardnom nastavení však zobrazuje sekciu Rýchly prístup.

Tá by sa dala prirovnať k histórii navštívených stránok vo webových prehliadačoch. Ak niektorý súbor otvárame pravidelne, prípadne sme s ním pracovali nedávno, cez Rýchly prístup sa k nemu vieme dostať extrémne rýchlo. Nemusíme sa preklikávať cez všetky zložky, stačí ho priamo otvoriť, prípadne cez kontextovú ponuku vybrať možnosť “Otvoriť v novom okne”.

Pre tých, ktorí pravidelne pristupujú k tým istým súborom môže ísť o veľmi užitočnú vec. Rovnako tak sa hodí v momente, ak pri práci súbor omylom zatvoríme. Vieme sa k nemu bleskovo vrátiť cez “Rýchly prístup” a prehľad “Naposledy otvorené súbory”.

Samozrejme, že nie každému niečo takéto vyhovuje. Ak napríklad zariadenie s jedným používateľským účtom zdieľa viacero ľudí alebo ak každodenne pracujete s desiatkami rozličných súborov, možno by ste chceli sekcie “Rýchly prístup” a “Naposledy otvorené súbory” z Prieskumníka odstrániť. Spraviť sa to dá veľmi jednoducho.

Ako vo Windows 10 z Prieskumníka odstrániť Rýchly prístup a naposledy otvorené súbory?

  • Otvoríme Prieskumníka (skratka Win + E).
  • V hlavnom paneli kliknite na možnosť “Zobraziť”.
  • V pravom rohu ponuky “Zobraziť” klikneme na “Možnosti”.
  • Zobrazí sa ponuka “Možnosti priečinka”.
  • V jej spodnej časti sa nachádza sekcia “Ochrana osobných údajov”.
  • Obidve ponúkané možnosti odznačíme.
  • Ak chceme mať väčšiu istotu, tak môžeme kliknúť na tlačidlo “Vymazať”, čím vymažeme históriu súborov a zložiek s ktorými sme pracovali.
  • Hotovo.

V prípade, že by ste chceli sekcie “Rýchly prístup” a “Naposledy otvorené súbory” do Prieskumníka opäť vrátiť, tak postupujte rovnako, akurát ponuky v sekcii “Ochrana osobných údajov” začiarknite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako vymazať komentár na Facebooku

Ako vymazať komentár na Facebooku?

Niekedy komentár nepadne na úrodnú pôdu, prípadne ho rovno oľutujete. Vtedy nastáva jasná otázka - ako na Facebooku vymazať komentár?