Ako vo Windows 10 z Prieskumníka odstrániť sekciu Rýchly prístup?

Prieskumník je vo Windows 10 základnou aplikáciou, cez ktorú pristupujeme ku svojim súborom, zložkám a všeobecne k ľubovoľnému obsahu diskov. Pri štandardnom nastavení však zobrazuje sekciu Rýchly prístup.

Tá by sa dala prirovnať k histórii navštívených stránok vo webových prehliadačoch. Ak niektorý súbor otvárame pravidelne, prípadne sme s ním pracovali nedávno, cez Rýchly prístup sa k nemu vieme dostať extrémne rýchlo. Nemusíme sa preklikávať cez všetky zložky, stačí ho priamo otvoriť, prípadne cez kontextovú ponuku vybrať možnosť “Otvoriť v novom okne”.

Pre tých, ktorí pravidelne pristupujú k tým istým súborom môže ísť o veľmi užitočnú vec. Rovnako tak sa hodí v momente, ak pri práci súbor omylom zatvoríme. Vieme sa k nemu bleskovo vrátiť cez “Rýchly prístup” a prehľad “Naposledy otvorené súbory”.

Samozrejme, že nie každému niečo takéto vyhovuje. Ak napríklad zariadenie s jedným používateľským účtom zdieľa viacero ľudí alebo ak každodenne pracujete s desiatkami rozličných súborov, možno by ste chceli sekcie “Rýchly prístup” a “Naposledy otvorené súbory” z Prieskumníka odstrániť. Spraviť sa to dá veľmi jednoducho.

Ako vo Windows 10 z Prieskumníka odstrániť Rýchly prístup a naposledy otvorené súbory?

  • Otvoríme Prieskumníka (skratka Win + E).
  • V hlavnom paneli kliknite na možnosť “Zobraziť”.
  • V pravom rohu ponuky “Zobraziť” klikneme na “Možnosti”.
  • Zobrazí sa ponuka “Možnosti priečinka”.
  • V jej spodnej časti sa nachádza sekcia “Ochrana osobných údajov”.
  • Obidve ponúkané možnosti odznačíme.
  • Ak chceme mať väčšiu istotu, tak môžeme kliknúť na tlačidlo “Vymazať”, čím vymažeme históriu súborov a zložiek s ktorými sme pracovali.
  • Hotovo.

V prípade, že by ste chceli sekcie “Rýchly prístup” a “Naposledy otvorené súbory” do Prieskumníka opäť vrátiť, tak postupujte rovnako, akurát ponuky v sekcii “Ochrana osobných údajov” začiarknite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako zmeniť heslo na Gmail?

Občasná zmena hesla určite príde vhod. Aj keď je jasné, že sa do toho nebudete príliš hrnúť, veď ste si ledva zvykli na to súčasné...