Ako Windows 10 a Microsoft Store aplikácie prepnúť do režimu celej obrazovky?

Hry sa spúšťajú v režime celej obrazovky, to je úplne prirodzená vec. Webové prehliadače zase vieme na celú obrazovku prepnúť klávesom F11. No čo také Windows 10 aplikácie a aplikácie z ponuky digitálneho obchodu Microsoft Store?

Tie niekedy označujeme ako univerzálne aplikácie alebo UWP aplikácie a možno to bude malým prekvapením, tiež sa dajú prepnúť do režimu celej obrazovky. Nemyslím tým maximalizáciu stlačením na tradičné tlačidlo so symbolom obdĺžnika.

Nie. Bavíme sa o poctivom prepnutí na celú obrazovku podobne ako pri spomínaných hrách. Z nejakého dôvodu to nepatrí medzi rozšírené znalosti, no Windows 10 aplikácie a aplikácie z ponuky Microsoft Store sa do režimu celej obrazovky dajú prepnúť klávesovou skratkou Alt + Enter alebo Shift + Win + Enter.

Ak vám nefunguje jedna, tak skúste druhú. Na systémovú aplikáciu Xbox napríklad zaberá Shift + Win + Enter, no taký Candy Crush reaguje na obidve. Treba povedať, že nie úplne všetky systémové aplikácie na to vôbec zareagujú, no na druhú stranu, tie z ponuky Microsoft Store väčšinou áno.

Do režimu celej obrazovky napríklad prepnete aplikácie Kalkulačka, Editor videa, Fotoaparát, Mapy, Váš telefón či Fotografie. Vo všeobecnosti na to odporúčam ísť starou dobrou metódou pokus-omyl. Proste v aplikáciách a hrách tieto klávesové skratky vyskúšajte a postupne si osvojíte, v ktorých to režim celej obrazovky zapne, a v ktorých nie.

Z mojich skúseností to vyzerá tak, že všetky aplikácie, ktoré nájdeme v ponuke Microsoft Store by na spomínané klávesové skratky Alt + Enter alebo Shift + Win + Enter mali reagovať. Prepnutie do režimu v okne dosiahnete opätovným stlačením tej istej skratky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať