ROG Zephyrus Duo 15 – na slovenský trh dorazila výkonná beštia s dvojicou obrazoviek

Teplé letné mesiace sú pre mnohých z nás časom, kedy si konečne môžeme aspoň čiastočne oddýchnuť od pracovných povinností. Aspoň trošku, a na chvíľku. Neznamená to však, že čas sa magicky zastaví.

Výrobcovia zariadení možno spomalia, no rozhodne nestoja. V prípade ASUS to platí obzvlášť. Aj počas ostatných týždňov sa slovenský trh dočkal nových notebookov z dielne etablovanej taiwanskej spoločnosti. Príkladom je nová výkonná beštia…

ROG Zephyrus Duo 15

ROG Zephyrus Duo 15 prináša dva displeje v ultratenkom formáte, čím posúva všestrannosť prémiových herných notebookov na úplne novú úroveň. Bez kompromitovania vysokého výkonu, ktorý je synonymom značky ROG.

Pridať ďalší displej do výbavy ultratenkých herných notebookov, nie je jednoduchá úloha. Obrazovka musí byť dostatočne veľká, aby zobrazovala užitočné informácie a zároveň musí byť stále poruke.

ROG ScreenPad Plus sa pri otvorení veka nadvihne pod uhlom 13° pre pohodlné používanie. Tento plynulý pohyb je precízne navrhnutý pomocou špeciálneho pántu, ktorý zabraňuje aj prípadnému poškodeniu.

14,1-palcový panel notebooku ROG Zephyrus Duo 15 je najväčší sekundárny displej, aký sa kedy objavil vo výbave herného notebooku. IPS panel ponúka široké pozorovacie uhly po celej šírke displeja a rozlíšenie 3840 × 1100 pixelov pre bohaté detaily a ostrý text pri frekvencii 60 Hz.

ScreenPad Plus ponúka široké možnosti využitia – používatelia môžu naplno využívať primárny displej na hranie, sledovanie filmu či pre ďalšie multimédiá a emaily, sociálne siete a ďalšie aktivity kontrolovať pomocou sekundárneho displeja.

ROG pracuje s vývojármi hier, ako je napríklad Techland, aby optimalizovali svoje AAA hry ako Dying Light 2, pre plnohodnotné využitie druhého displeja ScreenPad Plus. ASUS však buduje na všestrannosti, preto myslel na rôzne spôsoby využitia.

Tvorcovia obsahu môžu využiť ScreenPad Plus na umiestnenie panelov nástrojov, časových osí a referenčných materiálov. Dotykový displej takisto podporuje aktívny stylus ASUS Pen pre pohodlné písanie či kreslenie a doplnkové funkcie pre ScreenPad Plus uľahčujú každodennú prácu a hranie.

ROG Zephyrus Duo 15 pri hlavnom displeji ponúka voľbu medzi rýchlym 300 Hz / 3 ms herným panelom a 4K UHD displejom. Každý si tak vyberie to, čo mu vyhovuje viac. Obe konfigurácie využívajú technológiu NVIDIA G-SYNC pre synchronizáciu grafickej karty s displejom, čo eliminuje vizuálne nedostatky.

Dostatok výkonu zabezpečuje grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER, procesor až do 8-jadrového Intel Core i9 10. generácie a nechýba ani maximálne 48 GB RAM typu DDR4-3200. Dva disky typu NVM Express PCIe x4 SSD v zapojení RAID 0 vytvárajú vysokorýchlostné úložisko s kapacitou až do 2 TB.

Pri takýchto výkonných komponentoch sa nemohlo nič nechať na náhodu. Procesor notebooku ROG Zephyrus Duo 15 preto namiesto tradičnej termálnej pasty pokrýva špeciálna tekutá kovová zlúčenina Thermal Grizzly.

Chladiaci modul využíva päť tepelných trubíc, aby odsával teplo z procesora, grafickej karty a okolitých elektrických obvodov. Každý zo štvorice pasívnych chladičov využíva ultratenké rebrá pre maximalizovanie chladenia.

Chladiaci systém je vybavený aj dvojicou n-Blade ventilátorov zložených z 83 čepelí a k dispozícii je viacero režimov chladenia, ktoré sú navrhnuté pre rozličné potreby. Podchytené sú situácie, kedy je potrebné maximalizovať chladiaci účinok i momenty, ktoré vyžadujú tichú prevádzku.

Klávesnica v notebooku ROG Zephyrus Duo 15 je posunutá nižšie v rámci klávesnicovej časti, aby bola mimo najteplejších miest a vytvorila priestor pre druhý displej ScreenPad Plus. Tento dizajn pripomína klávesnice stolných počítačov a k dispozícii je aj odnímateľná opierka na ruky.

ROG Zephyrus Duo 15 ponúka vysoký výkon a prémiové funkcie v tenkom kovovom tele s hrúbkou iba 20,9 mm a hmotnosťou 2,4 kg. Jeho 90 Wh batériu je možné nabíjať aj pomocou USB-C adaptéra s technológiou USB Power Delivery s výkonom až 65 W. Tradičný adaptér má výkon až 240 W.

Všestrannú konektivitu tohto herného notebooku zabezpečuje USB-C port s technológiou Thunderbolt 3, ktorý umožňuje napájanie cez Power Delivery a pripojenie G-SYNC monitora cez DisplayPort 1.4. K dispozícii je tiež HDMI 2.0b výstup s podporou 60 Hz signálu v rozlíšení 4K UHD. Trojica USB portov typu A umožňuje pripojenie všemožného príslušenstva.

Pridávajú sa veci ako bezdrôtové pripojenie cez WiFi 6 (802.11ax), gigabitový ethernet, dva audio jacky, DAC prevodník ESS Sabre či duálne reproduktory.

ROG Zephyrus Duo 15 je dostupný na našom trhu od 3 099 eur.

ROG Zephyrus Duo 15 – špecifikácie

ProcesorIntel 10th Gen Comet Lake i9-10980HK
Intel 10th Gen Comet Lake i7-10875H
Grafická kartaNVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER, 8 GB GDDR6 VRAM
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER, 8 GB GDDR6 VRAM
Operačný systémWindows 10 Home
Windows 10 Pro
DisplejHlavný displej: 15.6” PANTONE Validated, podpora pre prepínanie medzi Microsoft Hybrid Graphics / G-SYNC
– 4K UHD IPS 60 Hz Adobe 100%, nedotykový  
– FHD IPS 300 Hz sRGB 100% 3 ms, nedotykový

ScreenPad Plus: 14.09”
– UHD (3840 x 1100) IPS 60 Hz NTSC 72%, dotykový
Pamäť16 GB DDR4 3200 MHz na doske, 1 x SODIMM slot až do 32 GB (spolu až do 48 GB)
Úložisko2 x M.2 SSD slot (NVMe PCIe), PCIe 3.0 x4 512 GB / 1 TB, podpora pre RAID 0
KlávesnicaPodsvietená chiclet klávesnica, podporuje n-key, vzdialenosť medzi klávesmi 1,4 mm
Audio2 x reproduktory, ESS + Hi-Res Audio (HRA) certifikácia, inteligentný zosilňovač, Nahimic Sonic Studio + ISST Microsoft Cortana (diaľkový mikrofón)
Wi-Fi / Bluetooth2×2 viac-anténové WiFi 6 (802.11ax) Bluetooth 5.0
I/O porty1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C, DisplayPort 1.4, TBT, PD vstup 20 V/3A;výstup 5 V/3A
2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A (vpravo)
1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A (vzadu)
1 x HDMI (HDMI 2.0b podpora)
2 x audio jack: vstup pre mikrofón & slúchadlá, plus vstup pre mikrofón
1 x RJ45 LAN
Batéria90 Wh
Napájanie240 W napájací adaptér Podporuje USB-C Power Delivery 3.0 s výkonom do 65 W
Rozmery36 x 26,8 x 2,1 cm
Hmotnosť2,4 kg
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať