Streamovanie Xbox hier do Android smartfónov už funguje. V testovacej prevádzke

Streamovanie Xbox hier do Android smartfónov má byť na Slovensku oficiálne spustené až 15. septembra. Pravda je však taká, že konzolové hry si na svojich smartfónoch môžeme vychutnávať už dnes.

Microsoft totiž službu Project xCloud spustiť predčasne v testovacej prevádzke. Ak teda máte aktívne predplatné Xbox Game Pass Ultimate a vlastníte Android smartfón, tak si pripojte gamepad a pustite sa do hrania.

Keďže streamovanie Xbox hier na smartfóny beží zatiaľ v skúšobnej prevádzke, musíte siahnuť po Android aplikácii Xbox Game Pass (Beta). Nájdete ju normálne v oficiálnom obchode Google Play, no uistite sa, že ide o verziu s prívlastkom (Beta).

Práve v nej je prítomná sekcia Cloud, odkiaľ je možné spustiť cloudové streamovanie vybraných Xbox hier. V bežnej, produkčnej, verzii sa táto funkcia objaví zjavne až spomínaného 15. septembra.

Dôležité je ešte vedieť, že momentálne je dostupná len vybraná časť zo všetkých chystaných hier. Na poriadne vyskúšanie to však bohato stačí a už o necelý mesiac sa dočkáme ďalšieho nášupu.

Ďalšou vecou je to, že ide o testovaciu prevádzku, preto sa treba vopred pripraviť na možný výskyt problémov či na zníženú kvalitu hier. Nehovorím, že k tomu bude skutočne dochádzať, no riziko rozhodne existuje. Nezabudnite, že potrebuje aktívne predplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Skúšobná prevádzka bola spustená 11. augusta, a to pre širokú verejnosť. Nepotrebujete sa registrovať do žiadneho programu pre testerov či čakať na nejakú pozvánku. Bežať by to celé malo až do 11. septembra. Vtedy dôjde ku krátkej odstávke a počas niekoľkých dní dôjde k plynulému spusteniu ostrej prevádzky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať