Bleeding Edge

Prichádza uzatvorený beta test Bleeding Edge, zapojiť sa môžete aj s Xbox Game Pass

Tento víkend si divízia Xbox pripravila niečo špeciálne pre predplatiteľov služby Xbox Game Pass. Také malé, povedzme, valentínske prekvapenie.

V termíne od 14. až do 17. februára sa môžu pustiť do uzatvoreného beta testu očakávanej online akcie plnej chaosu, Bleeding Edge. Okrem toho si hru môžu vyskúšať aj všetci hráči, ktorí ju majú predobjednanú, prípadne boli pozvaní do technického alfa testu.

Poďme však späť k základom, pretože je to trošku komplikovanejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Nakoľko ide o online hru, na konzolách Xbox One si ju nezahráte bez aktívneho predplatného Xbox Live Gold, takže reálne potrebujete mať zaplatené obidve služby – Xbox Game Pass aj Xbox Live Gold.

Situácia je trošku iná v prípade počítačov s Windows 10. Hra patrí do takzvanej iniciatívy Xbox Play Anywhere, čo znamená, že akonáhle máte prístup k digitálnej licencii, hrať môže na konzolách Xbox One a rovnako tak aj na PC. A hranie na počítačoch predplatné Xbox Live Gold nevyžaduje.

Takže ak si platíte Xbox Game Pass pre konzoly, no nemáte zaplatené zlaté členstvo v Xbox Live, zahráte si aspoň na počítači s Windows 10. Viem, že to pôsobí dosť komplikovane, a ono vlastne aj je, nakoľko sa tu spájajú tri “xboxácke” služby, no princípu snáď rozumiete. Stručne ešte nižšie.

Prístup k beta testu Bleeding Edge – 14. – 17. februára 2020

Uzatvorený beta test pre Európu začína v piatok o 19. hodine a končí v pondelok o 9. hodine ráno.

  • Platíte si Xbox Game Pass – zahráte si na PC
  • Platíte si Xbox Game Pass + Xbox Live Gold – zahráte si na Xbox One alebo na PC
  • Bleeding Edge ste si preobjednali cez Steam – zahráte si na PC
  • Bleeding Edge ste si predobjednali na Xbox One alebo cez Microsoft Store (PC)- teoreticky by ste mali mať prístup na obidvoch platformách, s tým, že v prípade Xbox One potrebujete aktívne predplatné Xbox Live Gold. Vychádzam z toho, že hra patrí do Xbox Play Anywhere a medzičasom sa nemenili pravidlá prístupu.

“Pokiaľ vlastníte niektorý z digitálnych titulov služby Xbox Play Anywhere, môžete si ho zahrať na konzole Xbox One a rovnako aj na počítači s operačným systémom Windows 10”.

Ešte taká “poznámka pod čiarou”, oficiálny web hry Bleeding Edge uvádza, že do uzatvorenej bety budú mať prístup aj všetci hráči, ktorí sa zapojili do technického alfa testu. V prípade nejasností odporúčam prezrieť si fórum technickej podpory – Bleeding Edge Support.

V dohľadnej dobe sa chystá aj druhé kolo uzatvorenej bety, zjavne s rovnakým prístupovým princípom. Spustené bude 13. marca.

https://www.facebook.com/XboxSK/photos/a.374694005929213/2812163638848892
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Games with Gold – december 2020

November sa blíži ku koncu a vonku už poletuje prvý sneh. Divízia Xbox preto zverejnila prehľad decembrovej ponuky služby Games with Gold.