Tapety na mobil

Tapety na mobil: Kde hľadať najkrajšie a najlepšie pozadia

Existuje viacero možností ako si môžeme prispôsobiť mobil a vdýchnuť mu štipku jedinečnosti. Od unikátnych ochranných krytov, cez vlastné zvonenie až po jedinečnú tapetu. Práve tapety na mobil sú veľmi jednoduchým spôsobom ako sa spríjemniť používanie.

Veď na obrazovku mobilu zvykneme pozerať prakticky každý deň, tak prečo by nás namiesto najkrajšej tapety so zvieratami či krajinkou mal vítať nudný obrázok od výrobcu. Je to proste o tom, že si môžeme vybrať presne takú tapetu na mobil, ktorá sa nám najviac páči. Veď tie najlepšie tapety na mobil sú práve tie, ktoré si zvolíme my.

Najlepšie tapety na mobil sa hľadajú dosť ťažko. Každý z nás má iný štýl a páči sa mu niečo iné. Možnosti sú skoro neobmedzené. Niekto chce ako tapetu na mobil zvieratá, niekto krajinu, niekto chce čierne tapety a iný zase svoj obľúbený športový klub.

Na internete je preto celý zástup rôznorodých výberov a siahnuť sa dá aj po starom dobrom Google. Pre Android smartfóny sú dokonca dostupné aj špecializované aplikácie, v ktorých je vlastne obrovská databáza obrázkov vhodných formátov s priamou možnosťou použiť ich ako pozadie na mobil.

Aplikácie

Siahnutie po aplikácii sa hodí skôr v tom prípade, že si obrázok na pozadí chcete obmieňať často a pravidelne. Toto je prehľad tých najznámejších a najlepších zadarmo:

Oficiálne pozadia od výrobcov smartfónov

Ak naopak hľadáte predvolené pozadia z Android a Apple smartfónov, tak odporúčam navštíviť web Android Authority, ktorý má zostavenú rozsiahlu databázu týchto obrázkov.

Generátor pozadí Tapet

Toto je veľmi zaujímavá aplikácia pre Android smartfóny. Na rozdiel od klasických riešení, ktoré sú databázami obrázkov, Tapet slúži na generovanie pozadí. Jednoducho povedané, obrázky si tu vytvárate a potrebujete na to ani žiadne zručnosti. Funguje to zaujímavou a hravou formou, pričom výsledok môže byť skutočne unikátny.

Živé tapety od OnePlus

Celkom populárnymi sa v ostatnej dobe stali takzvané živé tapety, teda pozadia, ktoré sa čiastočne hýbu. Známy výrobca smartfónov OnePlus tento koncept posunul ešte o stupienok vyššie. Jeho živé tapety WellPaper – Live Wallpaper robia vizualizáciu podľa toho, v ktorých aplikáciách trávite najviac času.

Ide o zaujímavý projekt z oblasti digitálnej rovnováhy. Som si plne vedomý, že to nebude vyhovovať úplne každému, ba priam naopak, no zaujalo ma to a myslím si, že živé takto netradičné živé tapety stoja za zmienku.

Výber obrázkov od Unsplash

Databáza obrázkov Unsplash ponúka skutočne nádherné fotografie prírody, ale aj architektúry. Spustenú má aj samostatnú sekciu zameranú práve na pozadia pre mobily. Nižšie prikladám veľmi skromnú ochutnávku fotiek v zníženej veľkosti. Aby ste mali aspoň základnú predstavu. Fotky v plnom rozlíšení a omnoho väčšom počte nájdete priamo na Unsplash.

Pexels

Podobne ako vyššie spomínaná databáza, rovnako aj Pexels ponúka široký výber, kde nájdete tie najkrajšie pozadia pre mobil. Akurát sa v tom treba trochu pohrabať. Priložené ukážky sú opäť v zníženom rozlíšení a trochu skomprimované. V plnej veľkosti a kvalite máte celú databázu Pexels.

Hľadanie cez Google

Časovo náročnejšia možnosť, hlavne v prípade, že tak celkovom neviete aký obrázok vlastne hľadáte. Takéto bezbrehé hľadania však má svoje čaro a niekedy človek nájde aj poriadne zaujímavé skvosty. Odporúčal by som použiť anglický termín wallpapers for smartphone alebo mobile wallpapers, a na Google sa prepnúť do sekcie Obrázky.

Reddit

Nekonečná studnica internetovej múdrosti aj hlúposti, najväčšie internetové fórum Reddit, má vytvorených viacero samostatných sekcií pre kvalitné snímky a pozadia. Nájde sa tu aj špecializovaná sekcia /r/Amoledbackgrounds/, ktorá zastrešuje čierne tapety ideálne pre AMOLED obrazovky.

  • /r/EarthPorn/ – nádherné snímky prírody
  • /r/food/ – niečo pre jedlíkov, brutálne fotky jedla
  • /r/androidthemes/ – primárne zamerané na kompletné témy, no blysnú sa tu aj pozadia

DeviantArt

Najväčšia online komunita kreatívcov a umelcov. Kde inde hľadať tie najkrajšie tapety na mobil, než priamo u nadaných umelcov. Akurát by som upozornil, že DeviantArt je nespútaná komunita a nájdu sa tam aj “strelenejšie” či “šteklivejšie” výtvory.

Tie, ktoré spadajú vyslovene do kategórie 18+ sú našťastie priamo filtrované a nezobrazujú sa bez prihlásenia s overením veku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať