Najlepšie pozadia pre Windows 10: Tipy na stránky a aplikácie

Túžba skrášliť si pracovnú plochu nastavením vlastného pozadia je úplne prirodzená. Prácou na počítači zvykneme tráviť dosť času, a preto sa chceme pozerať na niečo príjemné a povzbudivé.

Ako pozadie pracovnej plochy si môžeme nastaviť prakticky ľubovoľný obrázok, aký sa nám len zapáči. Akurát si treba dávať pozor na to, aby mal dostatočné rozlíšenie. 

Ak si na pozadie nechcete dať vami vytvorené fotografie, a súčasne neviete, kde by ste mohli nájsť vhodné obrázky, nezúfajte.

Prinášam vám niekoľko tipov na zdroje tých potenciálne najlepších pozadí pre Windows 10. Samozrejme, že ide o vec vkusu, no ako rozumný a takmer bezodný základ tieto stránky a aplikácie poslúžia veľmi dobre.

WallpaperHub

Jedna z mojich obľúbených a neustále omieľaných stránok. Nie je to náhoda. Web WallpaperHub ponúka rozsiahlu knižnicu skutočne nádherných obrázkov a snímok, ktoré rozjasnia snáď každú pracovnú plochu. 

Okrem toho, že tu nájdete rôzne pozadia priamo z kuchyne Microsoftu, prítomné sú aj prenádherné scenérie a krajinky. Na svoje si prídu tí, ktorí chcú niečo abstraktnejšie, rovnako ako tí, ktorí hľadajú niečo reálne. 

Unsplash

Unsplash je obrovská online databáza obrázkov a fotiek z celého sveta od rôznych autorov. Nájdete tu niečo z každej kategórie,  od prírody, cez architektúru a mestá až po autá či športy. 

Stačí zadať požadované kľúčové slovo a vyvalí sa na vás takmer nekončiaca vlna potenciálnych pozadí. Na začiatok zadajte termín “wallpaper” a odtiaľ sa nechajte postupne unášať. 

Xbox pozadia

Síce je to určené primárne pre hráčov, no divízia Xbox vie vybrať pozoruhodné obrázky z virtuálnych svetov, ktoré sa určite zapáčia širokému publiku. 

Na stránke s tapetami pre Xbox nájdete možnosť pozadia zoradiť podľa popularity – Zoradiť podľa: Najobľúbenejšie . Vďaka tomu sa nebudete musieť dlho preklikávať, aby ste našli niečo hodné pozadia vašej pracovnej plochy. Pozadia pritom môžete využiť aj pre PC či smartfón.

Google

Keď už reč padla na tie bezodné studnice, tak tento titul si rozhodne zaslúži vyhľadávač Google. Stačí zadať termín “desktop wallpaper”, “4K wallpaper” prepnúť sa na sekciu “Obrázky” a výprava sa môže začať. 

Hľadanie toho správneho pozadia cez Google môže byť pomerne pracné, no asi žiadna iná stránka neponúka také nespútané možnosti.

Bing Wallpaper

Ak sa vám s tým veľmi nechce bavkať, no súčasne by ste si radi skrášlili pracovnú plochu, tak v tomto prípade príde vhod aplikácia Bing Wallpaper

Zjednodušene povedané, Bing Wallpaper vám každý deň zmení pozadie pracovnej plochy za nový obrázok. Nemusí sa s tým vôbec trápiť. Privíta vás vždy pekný obrázok. 

Dynamická téma

Táto bezplatná aplikácia predstavuje o trochu sofistikovanejšiu alternatívu k Bing Wallpaper. Nastaviť si tu môžete automatickú zmenu pozadia pre pracovnú plochu aj pre obrazovku uzamknutia. Stiahnuť sa dá z obchodu Microsoft Store.

Motívy pre Windows 10

Motívy obsahujúce desiatky krásnych a ručne vyberaných pozadí, ktoré zverejňuje priamo Microsoft? Čo viac si človek môže priať. Stovky balíčkov motívov nájdete priamo v obchode Microsoft Store, ako aj na oficiálnom webe Microsoftu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať