Ako stiahnuť a nastaviť zvonenie na mobile?

Nastaviť si pesničku ako zvonenie na mobil môže na prvý pohľad pôsobiť ako nenáročná úloha. Vec niekoľkých kliknutí na správne miesto. A pre zručného používateľa smartfónu to tak skutočne je. Nie každý má však rovnaké zručnosti.

Koncept je to skutočne veľmi jednoduchý, a pritom tá správna pesnička ako zvonenie na mobil dokáže spríjemniť deň. Unikátne zvonenie na mobile navyše pomáha jasne rozpoznať, že niekto volá práve vám. Či už ste v záplave ľudí vo verejnej doprave alebo v nákupnom centre, vaše vlastné zvonenie na mobile spoznáte okamžite.

Poďme sa preto pozrieť na to ako stiahnuť zvonenie do mobilu, a ako si nastaviť vlastné zvonenie na Android smartfónoch. A keď už rozoberáme to zvonenie do mobilu, tak sa rovno pristavíme aj pri nastavení notifikačných zvukov, napríklad pre prijatú SMS správu. Veď s výberom zvonenie je to blízko prepojené.

Ako stiahnuť zvonenie do mobilu?

Na samom začiatku si do svojho mobilu musíte stiahnuť alebo skopírovať súbor, ktorý chcete použiť ako zvonenie. Budem vychádzať z predpokladu, že ako zvonenie chceme nastaviť audio súbor vo formáte MP3, pretože je to najčastejší prípad z bežného života. Android ale podporuje aj WAV či OGG.

Možností ako dostať požadovanú skladbu do mobilu je hneď niekoľko. Úplnou klasikou bežného používateľa je stiahnutie z YouTube alebo online úložiska typu Uloz.to a následné prenesenie káblom z PC. Okrem toho je tu ale aj možnosť priameho stiahnutia do mobilu, ktorá funguje aj pre vyššie spomínané služby. Použiť sa dá aj stiahnutie z cloudového úložiska ako je OneDrive či Mega.

Pri novších smartfónoch je spravidla úplne jedno, kde presne v internej pamäti budú súbory uložené. Pre niektoré modely je však konečné umiestnenie stále dôležité. Najskôr je preto dobré overiť si, či v nastaveniach zvonení a zvukov vidíme naše vlastné pesničky alebo nie.

V prípade, že ich tu nenájdeme bude platiť, že na to, aby sme ich mohli nastaviť ako zvonenie alebo upozornenie ich musíme dostať do špecifickej zložky v pamäti telefónu. Inak povedané, zo zložky Stiahnuté súbory, respektíve Downloads ich potrebujeme presunúť dostať do inej špecifickej zložky.

S týmto úkonom by nám mala pomôcť zabudovaná aplikácia typu Správca súborov. Príslušný .MP3 súbor je jednoducho potrebné presunúť buď do správnej zložky interného úložiska. Ak ho chceme nastaviť ako zvuk budíka, tak je to zložka “Alarms”. Pre systémové upozornenia, respektíve oznámenia je určená zložka “Notifications”, no a pre klasické zvonenie je to zložka “Ringtones”.

 • Spustíme aplikáciu na prácu so súbormi, napríklad Správca súborov.
 • Prejdeme do zložky so stiahnutými súbormi .MP3, napríklad Stiahnuté súbory.
 • Označíme skladbu, ktorú chceme použiť ako tón pre budík, oznámenie alebo zvonenie.
 • Presunieme ju do správnej zložky, Alarms, Notifications alebo Ringtones.
 • Hotovo.

Vo všeobecnosti by malo platiť, že novšie smartfóny nebudú vyžadovať presúvanie súborov a identifikujú ich z ľubovoľnej zložky. Ak by ste s tým však mali problém, tak viete, že vám súbory treba presunúť. Toto je vlastne asi jediný zádrheľ, na ktorý môžete naraziť. Samotné nastavenie zvonenia alebo upozornenia je potom otázkou niekoľkých kliknutí.

Vráťme sa ešte na chvíľku k možnosti skopírovania audio súborov z PC. Vtedy je pri pripojení káblu potrebné zvoliť možnosť “Prenos súborov” a pesničky normálne skopírovať cez Prieskumníka vo Windows. Ako cieľovú zložku vyskúšajte zvoliť “Music”, prípadne priamo “Alarms”, “Notifications” alebo “Ringtones”. Podľa toho, čo chcete vlastne nastaviť.

Vlastná pesnička ako zvonenie na Android smartfóne. Ako na to?

Presné názvy jednotlivých sekcií sa môžu mierne líšiť v závislosti od konkrétneho výrobcu smartfónu, nadstavby a verzie operačného systému Android. Základný princíp je však rovnaký.

 • Otvoríme systémovú aplikáciu “Nastavenia”.
 • Prejdeme do sekcie “Zvuk” alebo “Zvuky a vibrácie”.
 • Klikneme na možnosť “Vyzváňací tón telefónu” prípadne “Tón zvonenia”.
 • V zozname ponúkaných skladieb prejdeme na koniec a klikneme na “+ Pridať tón zvonenia”, kde vyberieme našu skladbu.
 • Alternatívne klikneme na ponuku “Všetky tóny”, kde ďalej zvolíme “Vybrať lokálny vyzváňací tón” a cez možnosť “Správca súborov” sa preklikáme k požadovanému súboru. Týmto spôsobom to funguje napríklad na smartfónoch s nadstavbou MIUI.
 • Hotovo.

Ako nastaviť unikátne zvonenie pre konkrétny kontakt?

Android umožňuje aj takú vec ako je nastavenie unikátneho tónu zvonenia pre každý kontakt. Je celkom jasné, že asi úplne každému koho číslo máte uložené nebudete priraďovať vlastné zvonenie, no aspoň pre tých pár špeciálnych ľudí to môže byť fajn.

 • Otvoríme aplikáciu “Kontakty”.
 • Zvolíme kontakt, ktorému chceme priradiť vlastné zvonenie.
 • V pravom hornom rohu klikneme na symbol troch bodiek pod sebou.
 • Vyberieme možnosť “Nastaviť tón zvonenia”.
 • Následne cez aplikáciu “Zvonenia” alebo “Správca súborov” nájdeme a zvolíme požadovanú skladbu.
 • Hotovo.

Ako nastaviť pesničku ako zvuk notifikácií alebo budíka?

Postup pre nastavanie vlastnej hudby pre budík alebo systémové upozornenia je takmer rovnaký ako pri nastavení zvonenia. Akurát prechádzame do inej sekcie.

 • Prejdeme do systémovej aplikácie “Nastavenia”.
 • Otvoríme sekciu “Zvuk” alebo “Zvuky a vibrácie”.
 • Klikneme na možnosť “Predvolený zvuk upozornenia”, “Tón upozornenia”, “Predvolený zvuk budíka” alebo “Budík”. Podľa toho, čo chceme nastaviť a ako sa táto možnosť volá na našom smartfóne.
 • V zozname ponúkaných skladieb prejdeme na koniec a klikneme na “+ Pridať tón zvonenia”, kde vyberieme našu skladbu.
 • Alternatívne klikneme na možnosť “Viac” alebo “Všetky tóny”, zvolíme “Vybrať lokálny vyzváňací tón” a požadovanú skladbu nájdeme ručne cez aplikáciu “Správca súborov”. Takto to funguje ak máte smartfón s nadstavbou MIUI.
 • Hotovo.
2 comments
 1. Zdravim všetkých hľadám návod na stiahnutie vlastného zvonenia do tlacitkoveho mobilu, konkretne Evolveo Strongphone. Respektíve do pc a z pc potom na mobil do pamäťovej karty. Vie niekto poradit? Vďaka. Zuzana

  1. Zdravím vás,

   sorry za neskoršiu reakciu. Vedeli by ste napísať ktorý konkrétne model Evolveo Strongphone to je? Pozrel by som sa na to.
   Díky.
   S.W.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať