Ako vo Windows 10 zapnúť svetlú tému?

Vo Windows 10 nájdeme rôzne možnosti pre prispôsobenie vizuálnej stránky jednotlivých častí používateľského rozhrania, ale aj celkovej podoby systému ako takej. Jednou z najvýraznejších vizuálnych zmien je výber režimu, respektívne témy.

Vo všeobecnosti sa vďaka smartfónom veľkej popularite teší takzvaný tmavý režim či tmavá téma. V prípade operačného systému Windows 10 však máte aj možnosť siahnuť po úplnom opaku. S príchodom májovej aktualizácie pre rok 2019 bol totiž medzi ponúkané prispôsobenie pridaný aj svetlý režim. Nie každému totiž vyhovuje ten tmavý, tak prečo nedať používateľom na výber.

Zapnutie svetlej témy pre Windows 10 prebieha priamo v systémových nastaveniach (Win + I). Stačí prejsť do sekcie “Prispôsobenie -> Farby”, a práve tu nájdeme výber farebného režimu pre celý systém. V ponuke “Výber farby” zvoľte možnosť “Svetlá”. A je to.

Odporúčam preveriť aj ponuku “Výber farby motívu”, kde si môžete doladiť celkový vzhľad rozhrania. Zvolená farba sa bude zobrazovať napríklad na živých dlaždiciach v ponuke Štart alebo na ikonách v systémových nastaveniach.

Dosť veľký vplyv na celkový vzhľad má aj zapnutie alebo vypnutie ponuky “Efekty priehľadnosti”. Na záver si môžete vyskúšať aj to, ako systém vyzerá v prípade, že povolíte použitie farby pre “Záhlavia a orámovania okien”.

Mne osobne napríklad vyhovuje zapnutá priehľadnosť a vypnuté farby pre záhlavia a orámovania, no každý si môže vybrať to, čo sa mu páči najviac. Priestoru na experimentovanie je tu celkom dosť. Vďaka možnosti “Vlastná” sa dá napríklad siahnuť aj po kombinácii svetlej a tmavej. Alebo opačne. Závisí to od toho, čo vyberiete pre systém, a čo pre aplikácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako prepnúť Xbox One do slovenčiny?

Konzoly rodiny Xbox One si však viete do slovenčiny, prípadne češtiny prepnúť veľmi jednoducho. Používateľský zážitok sa tým veľmi spríjemní.