Ako vo Windows 10 vypnúť obrazovku s novinkami, ktorá sa zobrazuje po aktualizáciách?

Windows 10 používateľom niekedy zvykne na celú obrazovku zobraziť informácie o tom, aké funkcie v poslednej dobe pribudli, a na čo by sa teda mali zamerať, aby využívali “plný potenciál” svojho systému.

Obvykle ide o veci ako OneDrive, Časová os, Office 365 či aplikácia Váš telefón, ktoré sú síce zaujímavé, no mnohým používateľom jednoducho nie sú po chuti.

K zobrazovaniu obrazovky s novinkami spravidla dochádza po inštalácii systémových aktualizácií, no objavujú sa aj tvrdenia, že k jej zobrazeniu došlo po obyčajnom reštartovaní systému. Aktívnejšie k tomu vraj začalo dochádzať práve v roku 2020.

Hoci môže byť snaha o informovanosť používateľov dobrým zámerom, niekedy človek chce mať pokoj a zobrazovanie takejto obrazovky, hoci nepravidelné, považuje za zbytočné otravovanie.

Navyše to pre menej skúsených používateľov môže pôsobiť trochu zmätočne. Obrazovka s tipmi sa totiž veľmi podobá tej, ktorou musí človek prejsť pri vôbec prvom spustení Windows 10.

Pre tých, ktorým idú podobné pripomienky hore krkom, je našťastie k dispozícii jednoduchá možnosť ako ich preventívne vypnúť. Robí sa to priamo v systémových nastaveniach.

  • Otvoríme si systémové nastavenia (Win +I)
  • Vyberieme sekciu Systém
  • Zvolíme možnosť Oznámenia a akcie
  • Vypneme možnosť “Zobrazovať úvodnú obrazovku Windowsu po aktualizáciách a príležitostne, keď sa prihlásim, na informovanie o novinkách a návrhoch.”

Zdroj: WindowsLatest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať