Ako vo Windows 10 vypnúť obrazovku s novinkami, ktorá sa zobrazuje po aktualizáciách?

Windows 10 používateľom niekedy zvykne na celú obrazovku zobraziť informácie o tom, aké funkcie v poslednej dobe pribudli, a na čo by sa teda mali zamerať, aby využívali “plný potenciál” svojho systému.

Obvykle ide o veci ako OneDrive, Časová os, Office 365 či aplikácia Váš telefón, ktoré sú síce zaujímavé, no mnohým používateľom jednoducho nie sú po chuti.

K zobrazovaniu obrazovky s novinkami spravidla dochádza po inštalácii systémových aktualizácií, no objavujú sa aj tvrdenia, že k jej zobrazeniu došlo po obyčajnom reštartovaní systému. Aktívnejšie k tomu vraj začalo dochádzať práve v roku 2020.

Hoci môže byť snaha o informovanosť používateľov dobrým zámerom, niekedy človek chce mať pokoj a zobrazovanie takejto obrazovky, hoci nepravidelné, považuje za zbytočné otravovanie.

Navyše to pre menej skúsených používateľov môže pôsobiť trochu zmätočne. Obrazovka s tipmi sa totiž veľmi podobá tej, ktorou musí človek prejsť pri vôbec prvom spustení Windows 10.

Pre tých, ktorým idú podobné pripomienky hore krkom, je našťastie k dispozícii jednoduchá možnosť ako ich preventívne vypnúť. Robí sa to priamo v systémových nastaveniach.

  • Otvoríme si systémové nastavenia (Win +I)
  • Vyberieme sekciu Systém
  • Zvolíme možnosť Oznámenia a akcie
  • Vypneme možnosť “Zobrazovať úvodnú obrazovku Windowsu po aktualizáciách a príležitostne, keď sa prihlásim, na informovanie o novinkách a návrhoch.”

Zdroj: WindowsLatest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
stiahnuť Facebook do PC

Ako stiahnuť Facebook do PC?

Nemusí to vyhovovať úplne každému, no časť používateľov preferuje Facebook ako aplikáciu aj na počítači. Stiahnuť sa dá veľmi jednoducho.