Otravuje vás Windows 10 s výzvami na používanie konta Microsoft a ďalších služieb? Takto to vypnete

Windows 10 v týchto dňoch začal používateľov pri zapnutí počítača aktívnejšie bombardovať s “uvítacími” obrazovkami, ktoré nabádajú na používanie konta Microsoft, služby Office 365 či ďalších produktov z portfólia redmodnského giganta. Tieto výzvy sa zobrazujú v režime celej obrazovky a z pohľadu mnohých používateľov ide o zbytočné otravovanie. 

Tradične sa s podobnými obrazovkami môžeme stretnúť po inštalácii systémových aktualizácií, v ostatnom čase však na používateľa vyskočia aj pri bežnom zapnutí počítača alebo pri vykonaní klasického reštartovania systému.

Ich aktívnejší výskyt začal byť hlásený v čase, kedy Microsoft oficiálne vydal veľkú májovú aktualizáciu pre rok 2020. Ako ale upozorňuje portál WindowsLatest, netýkajú sa len používateľov, ktorí predmetnú aktualizáciu do svojho zariadenia nainštalovali. Pravdepodobne preto ide o prostú náhodu. 

Jeden typ obrazovky, ktorá sa zobrazuje. Zdroj: WindowsLatest.

Obrazovky používateľa vyzývajú aj na používanie starých známych funkcií ako je Windows Hello či aplikácie OneDrive a Váš telefón. Všetko sú to dlhodobé súčasti Windows 10, s ktorými je aj priemerný používateľ pomerne dobre oboznámený.

Preto tieto “upozornenia v dobrom duchu” nemajú príliš veľkú pridanú hodnotu a väčšina ľudí, ktorí sa s nimi stretnú, ich chce vypnúť a prakticky nikdy viac nevidieť. Dosiahnuť sa to dá veľmi jednoducho – cez systémové nastavenia.

  • Otvoríme si systémové nastavenia (Win + I).
  • Prejdeme do sekcie “Systém”.
  • V dostupnej ponuke klikneme na možnosť “Oznámenia a akcie”.
  • Príslušné nastavenie sa nachádza pod veľkým nápisom “Oznámenia”.
  • Ak chceme mať od podobných obrazoviek a tipov úplný pokoj, tak potrebujeme “odčiarknút” dve alebo tri možnosti – v závislosti od konkrétnej verzie Windows 10.
  • Konkrétne ide o ponuky:
  • “Zobrazovať tipy, triky a návrhy pri používaní Windowsu”,
  • “Zobraziť úvodnú obrazovku Windowsu po aktualizáciách a príležitostne, keď sa prihlásim, na informovanie o novinkách a návrhoch”,
  • “Navrhovať spôsoby ako môžem dokončiť nastavenie svojho zariadenia, aby so z používania Windows získal maximum” alebo niečo v podobnom znení.
  • Tretia spomínaná možnosť pribudla s príchodom Windows 10 verzie 2004. Ak preto používate staršie verzie, v nastaveniach ju nenájdete.
Zdroj: WindowsLatest
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať