Windows Insider

Nedá sa vám pripojiť do programu Windows Insider? Pozor na čakajúce aktualizácie

V čase, keď tohtoročná aktualizácia “November 2019 Update” pre Windows 10 ešte len prechádzala testovaním v programe Windows Insider, som si chcel pozrieť, čo je v nej vlastne nové. Cez systémové nastavenia som sa teda išiel pripojiť k členom programu Windows Insider. Pri pokusoch som ale opakovane narážal na nič nehovoriacu chybovú hlášku “Vyskytol sa nejaký problém”.

Teraz neviem, či mi môj postup skutočne pomohol, alebo išlo len o neskutočnú zhodu náhod, no nakoľko to teoreticky niekomu môže časom pomôcť, radšej sa o tento “tip” podelím. Skúsil som vtedy viacero bežných vecí, vrátane reštartovania systému, no nakoniec v mojom prípade pomohlo až vyhľadanie systémových aktualizácií cez sekciu Windows Update.

Sekcia síce na nič neupozorňovala, no po stlačení tlačidla “Vyhľadať aktualizácie” došlo k nájdeniu opravnej aktualizácie a tuším aj nejakého bezpečnostného vylepšenia pre Windows Defender. Po ich inštalácii sa následne zrazu dalo pripojiť do programu Windows Insider a nainštalovať testovaciu verziu aktualizácie “November 2019 Update”.

Mohlo ísť o úplnú náhodu a chyba teoreticky mohla byť na serveroch Microsoftu, ktorú medzičasom odstránili, no človek pri technike nikdy nevie… Ak teda budete mať podobný problém, môžete vyskúšať môj tip.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
ako zmenit jazyk klavesnice

Ako prepnúť klávesnicu na anglickú?

Absolútna väčšina z nás používa slovenskú klávesnicu, čo je úplne logické. Existujú však situácie, kedy potrebujeme prepnúť na tú anglickú.