Windows Insider

Nedá sa vám pripojiť do programu Windows Insider? Pozor na čakajúce aktualizácie

V čase, keď tohtoročná aktualizácia “November 2019 Update” pre Windows 10 ešte len prechádzala testovaním v programe Windows Insider, som si chcel pozrieť, čo je v nej vlastne nové. Cez systémové nastavenia som sa teda išiel pripojiť k členom programu Windows Insider. Pri pokusoch som ale opakovane narážal na nič nehovoriacu chybovú hlášku “Vyskytol sa nejaký problém”.

Teraz neviem, či mi môj postup skutočne pomohol, alebo išlo len o neskutočnú zhodu náhod, no nakoľko to teoreticky niekomu môže časom pomôcť, radšej sa o tento “tip” podelím. Skúsil som vtedy viacero bežných vecí, vrátane reštartovania systému, no nakoniec v mojom prípade pomohlo až vyhľadanie systémových aktualizácií cez sekciu Windows Update.

Sekcia síce na nič neupozorňovala, no po stlačení tlačidla “Vyhľadať aktualizácie” došlo k nájdeniu opravnej aktualizácie a tuším aj nejakého bezpečnostného vylepšenia pre Windows Defender. Po ich inštalácii sa následne zrazu dalo pripojiť do programu Windows Insider a nainštalovať testovaciu verziu aktualizácie “November 2019 Update”.

Mohlo ísť o úplnú náhodu a chyba teoreticky mohla byť na serveroch Microsoftu, ktorú medzičasom odstránili, no človek pri technike nikdy nevie… Ak teda budete mať podobný problém, môžete vyskúšať môj tip.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť meno na Facebooku

Ako zmeniť meno na Facebooku?

Celý proces ako zmeniť meno na Facebooku je veľmi jednoduchý. Treba však dodržať niekoľko zásad, aby ste sa vyhli možným problémom.