Windows Insider ISO – Kde stiahnuť obraz disku testovacích verzií Windows 10?

Cez oficiálny nástroj Media Creation Tool je možné stiahnuť Windows 10 v podobe obrazu ISO, prípadne si vytvoriť inštalačné USB alebo priamo inovovať počítač na Windows 10. V prípade Media Creation Tool sa vždy jedná o oficiálnu, stabilnú verziu operačného systému Windows 10 s najnovšou vydanou veľkou aktualizáciou.

Microsoft ale obraz disku ISO ponúka na stiahnutie aj členom programu Windows Insider, ktorí sa chcú pustiť do krátkodobého alebo dlhodobého testovania pripravovanej verzie Windows 10 a jej noviniek.

Nie vždy je totiž možné testovaciu verziu priamo nainštalovať, či už kvôli problémom alebo skutočnosti, že používateľ chce testovať vo virtuálnom stroji, nie na svojom fyzickom počítači, ktorý musí bežať ako hodinky. Práve v takýchto prípadoch príde ISO s testovacou verziou vhod.

Windows Insider ISO – Kde

Na rozdiel od použitia Media Creation Tool, kedy je Windows 10 na stihnutie dostupný úplne každému, testovacie verzie z programu Windows Insider sú dostupné len aktívnym členom predmetného programu. Inak povedané, pre siahnutie súborov ISO je potrebné prihlásiť sa kontom Microsoft.

Všetko prebieha cez oficiálny web “Windows Insider Preview Downloads”, kde sa v pravom hornom rohu prihlásite do svojho konta Microsoft a následne si na spodku stránky môžete vybrať a stiahnuť ISO testovacej verzie Windows 10 v požadovanej verzii a jazyku. Na záver si ešte zvolíte, či chcete 32- alebo 64- bitovú verziu. Sťahovanie prebieha cez priamy link.

Windows Insider ISO

Na výber máte viacero edícií a takzvaných zostáv (Build) z rôznych testovacích okruhov (Fast, Slow, Release Preview). Ako členovia programu Windows Insider by ste mali mať približnú predstavu o čo ide, no pre každý prípad to stručne zhrniem.

V testovacom okruhu Fast vychádzajú nové zostavy Windows 10 najčastejšie, preto majú tendenciu mať aj najviac chýb. Určené sú teda pre tých najodvážnejších a najzvedavejších testerov.

Okruh Slow vydáva testovacie verzie podstatne pomalšie, no na druhej strane sú už poriadne odladené a riziko chýb je tu nízke. No a Release Preview predstavuje verzie, ktoré sú už fakticky dokončené a pripravené na ostré nasadenie, no potrebujú ešte prejsť finálnym testovaním – vychádzajú sporadicky. Plus-mínus takto nejak to celé je.

S programom Windows Insider je úzko spojený aj maskot Ninja Cat, o ktorom si viac môžete prečítať v článku Ninja Cat: vtip, symbol, maskot.

TIP: Nedá sa vám pripojiť do programu Windows Insider? Pozor na čakajúce aktualizácie

Windows Insider ISO
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať