Koľko ľudí je zapojených do programu Windows Insider?

17,8 milióna registrovaných ľudí. Toľko testerov z radu bežných ľudí Microsoft eviduje v rámci svojho programu Windows Insider k 16. marcu 2020.

Stručne povedané, Windows Insider je program, respektíve iniciatíva, ktorá každému záujemcovi poskytuje prístup k pripravovaným verziám operačného systému Windows 10.

Človek sa zaregistruje, stiahne si niektorú z ponúkaných verzií a následne buď pasívne (prostým používaním) alebo aktívne (zasielaním spätnej väzby) pomáha hľadať problémy, ktoré je potrebné odstrániť ešte pred predtým, než sa nová verzia Windows 10 dočká ostrého nasadenia.

Štatistika versus realita

To, že Microsoft má 17,8 milióna testerov znie neskutočne dobre, no realita je trošku iná. Ako uvádza napríklad novinárka Mary Jo Foley, spomínané číslo je poriadne nafúknuté a skutočne aktívnych používateľov testovacích zostáv Windows 10 je len zlomok z toho.

Podľa zdrojov z prostredia Microsoftu je v programe Windows Insider aktívny približne milión používateľov, aj to nie všetci odosielanú pripomienky a hlásia chyby. Väčšina patrí medzi pasívnych používateľov, ktorí prispievajú akurát tak odosielaním diagnostických dát. Stále lepšie ako nič…

TIP: Ninja Cat: vtip, symbol, maskot
TIP: Nedá sa vám pripojiť do programu Windows Insider? Pozor na čakajúce aktualizácie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať