Xbox Game Pass pre konzoly čaká veľká výmena: RDR2 nahradí GTA V

Herný katalóg služby Xbox Game Pass pre konzoly Xbox One čakajú v dohľadnej dobe dve veľké zmeny. Kľúčovým dňom bude 7. máj, kedy konzolové predplatné opustí legenda Grand Theft Auto V od vývojárskeho štúdia Rockstar Games. Hra pritom bola do predplatného pridaná len začiatkom tohto roka a ohreje sa tu teda len štyri mesiace.

Nejde však o žiaden bezprecedentný krok. Hry pravidelne pribúdajú a odchádzajú. Medzi stálice patria len kúsky, ktorých produkciu zastrešoval priamo Microsoft cez svoje konzorcium Xbox Game Studios (niekdajšie Microsoft Studios). Takéto hry sú taktiež do ponuky Xbox Game Pass zaradené okamžite v deň ich celosvetového vydania.

To, že GTA V odchádza ešte nemusí znamenať, že sa časom opäť v ponuke neobjaví. Navyše, nejde o žiadnu veľkú tragédiu. V rovnaký deň, 7. mája 2020, bude do predplatného Xbox Game Pass pre konzoly pridaný najnovší počin štúdia Rockstar Games – westernový trhák Red Dead Redemption 2. Ide o celkom príjemnú výmenu.

GTA V odchádza, RDR2 prichádza. V obidvoch prípadoch ide o hráčmi aj kritikmi oceňované tituly, ktoré si sú aj celkom blízke. Majú rovnakého tvorcu, takže podobnosť je prirodzená, a keďže sa v nich stavia na podobných herných princípoch, tak aj zamýšľaná.

Microsoft ponúka predplatné Xbox Game Pass pre konzoly aj počítače. Služba Xbox Game Pass pre PC obsahuje menší počet hier, a preto je aj lacnejšia (9,99€ vs 3,99€). Pridanie Red Dead Redemption 2 sa týka len predplatného pre konzoly. Či sa dostane aj do toho pre PC zatiaľ nebolo spomenuté.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať

Games with Gold – január 2021

Aj úvod roka 2021 prinesie aktívnym predplatiteľom služby Xbox Live Gold, prípadne Xbox Game Pass Ultimate, klasickú nádielku štyroch hier.

Podporuje Xbox One virtuálnu realitu?

Microsoft má vlastnú divíziu, ktorá sa venuje oblasti virtuálnej a rozšírenej reality. Ako však túto oblasť vníma v prípade svojich konzol?