Xbox Game Pass pre konzoly čaká veľká výmena: RDR2 nahradí GTA V

Herný katalóg služby Xbox Game Pass pre konzoly Xbox One čakajú v dohľadnej dobe dve veľké zmeny. Kľúčovým dňom bude 7. máj, kedy konzolové predplatné opustí legenda Grand Theft Auto V od vývojárskeho štúdia Rockstar Games. Hra pritom bola do predplatného pridaná len začiatkom tohto roka a ohreje sa tu teda len štyri mesiace.

Nejde však o žiaden bezprecedentný krok. Hry pravidelne pribúdajú a odchádzajú. Medzi stálice patria len kúsky, ktorých produkciu zastrešoval priamo Microsoft cez svoje konzorcium Xbox Game Studios (niekdajšie Microsoft Studios). Takéto hry sú taktiež do ponuky Xbox Game Pass zaradené okamžite v deň ich celosvetového vydania.

To, že GTA V odchádza ešte nemusí znamenať, že sa časom opäť v ponuke neobjaví. Navyše, nejde o žiadnu veľkú tragédiu. V rovnaký deň, 7. mája 2020, bude do predplatného Xbox Game Pass pre konzoly pridaný najnovší počin štúdia Rockstar Games – westernový trhák Red Dead Redemption 2. Ide o celkom príjemnú výmenu.

GTA V odchádza, RDR2 prichádza. V obidvoch prípadoch ide o hráčmi aj kritikmi oceňované tituly, ktoré si sú aj celkom blízke. Majú rovnakého tvorcu, takže podobnosť je prirodzená, a keďže sa v nich stavia na podobných herných princípoch, tak aj zamýšľaná.

Microsoft ponúka predplatné Xbox Game Pass pre konzoly aj počítače. Služba Xbox Game Pass pre PC obsahuje menší počet hier, a preto je aj lacnejšia (9,99€ vs 3,99€). Pridanie Red Dead Redemption 2 sa týka len predplatného pre konzoly. Či sa dostane aj do toho pre PC zatiaľ nebolo spomenuté.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať