Games with Gold marec 2020

Games with Gold – marec 2020

Blíži sa koniec mesiaca a s ním tentokrát aj parlamentné voľby, no čo je pre majiteľov konzol Xbox One dôležité, blíži sa aj nová ponuka programu Games with Gold.

Predplatitelia služby Xbox Live Gold si ako obvykle môžu v marci vychutnať celkovo štvoricu bezplatných hier – dve pre Xbox One a dve pre Xbox 360. Keď si to však rozmeníme na drobné, v podstate ide o štvoricu hier pre Xbox One, pretože do hry vstupuje program spätnej kompatibility.

Ako obvykle, hry z aktuálnej ponuky sú na inštaláciu dostupné len po obmedzenú dobu. Akonáhle si ich do svojej konzoly nainštalujete, hrať ich môžete pokým budete mať aktívne predplatné Xbox Live Gold.

Výnimkou vyzerajú byť hry z čias konzoly Xbox 360, ktoré sa zjavne inštaláciou natrvalo prepoja s vašim Microsoft kontom a následne dokonca nepotrebujete mať ani aktívne predplatné. Aspoň tak to uvádza oficiálna stránka technickej podpory.

Ak si budete chcieť prevziať svoje hry, budete potrebovať zlaté členstvo Xbox Live. Hry na Xbox One môžete hrať, kým budete mať aktívne zlaté členstvo, a hry na Xbox 360 vám ostanú natrvalo.

Marcová ponuka sa mi celkom pozdáva. Zahrať si budeme môcť hry z prostredia okrídleného ochrancu mesta Gotham, a k tomu sa pridávajú klasiky ako Sonic a Castlevania. Nejde síce o “áčkové” kúsky, no na druhú stranu nejde ani o veľké sklamanie. Stojíme niekde na rozumnom pomedzí a s tým človek dokáže žiť úplne v pohode.

Games with Gold pre marec 2020

  • Batman: The Enemy Within – The Complete Season – Xbox One v termíne 1. až 31. marca
  • Shantae: Half-Genie Hero – Xbox One v termíne 16. marca až 15. apríla
  • Castlevania: Lords of Shadow 2 – Xbox One a Xbox 360 v termíne 1. až 15. marca
  • Sonic Generations – Xbox One a Xbox 360 v termíne 16. až 31. marca
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať