Xbox Live Gold

Xbox Live Gold lacno: Ako ušetriť na predplatnom pre konzoly Xbox?

Predplatné Xbox Live Gold je pre majiteľov hernej konzoly Xbox priam povinnosťou. Minimálne ak si hry chcú vychutnávať v režime viacerých hráčov. Môže sa to javiť zvláštne, no bez aktívneho predplatného nebudete mať prístup k multiplayeru.

Xbox Live Gold okrem toho prináša aj ďalšie bonusy. Každý mesiac dostanete hry zadarmo a pri rôznych výpredajových akciách získate omnoho lepšie ceny. K tomu sa pripájajú dni bezplatného hrania “Free Play Days”.

Takmer každý víkend si na svojej konzole budete môcť vyskúšať vybrané hry. Ak sa vám zapáčia, zakúpiť si ich môžete natrvalo za akciovú cenu. Toto je ďalší benefit predplatného Xbox Live Gold.

Koľko to stojí v obchode Microsoft Store?

Jasnou nevýhodou toho celého je, že ide o predplatné, takže zaň treba platiť. Predplatné na jeden mesiac v oficiálnom obchode Microsoft Store vychádza na 6,99€. Trojmesačné si môžete zakúpiť za 19,99€. A tým to končí.

Microsoft pred časom zrušil ďalšiu možnosť, ktorou bolo predplatné na obdobie 12 mesiacov. Celkom prirodzene to pritom fungovalo tak, že čím dlhšie obdobie, tým lepšia bola jednotková cena.

Predplatenie služby Xbox Live Gold na 12 mesiacov teraz vychádza na bezmála 80€ – 4 x 19,99€. To je pomerne dosť. Hlavne v prípade, kedy si uvedomíme, ako sa dá ušetriť takmer polovica z tejto sumy.

Ako ušetriť takmer polovicu

Nejde o žiadnu prevratnú metódu alebo handrkovanie s obchodníkmi. Proste to tak tak vždy bolo a dúfajme, že aj bude.

“Trik” je v tom, že predplatné do online služieb Microsoftu sa dá zakúpiť aj ako papierová kartička s licenčným kódom. A tá je podstatne lacnejšia ako online nákup v Microsoft Store.

Určené sú napríklad pre ľudí, ktorí nemajú, prípadne na tento účel nechcú používať, kreditnú kartu. V kamennej predajmi s hrami si kúpia kartičku, doma ju zotrú a licenčný kód vyzdvihnúť v online správe svojho konta Microsoft. Hodia sa aj ako skvelý darček pre hráčov.

Najviac sa dá ušetriť pri kúpe kartičky s 12-mesačným kódom služby Xbox Live Gold, no za veľmi dobrú cenu sa dá získať aj 6-mesačný kód. Na ročnom predplatnom dokážete ušetriť okolo 40%, pri štvrťročnom približne 33%.

V prípade 3-mesačného kódu je rozdiel zanedbateľný, približne 4€, a v praxi sa to neoplatí kvôli poštovnému. Pri osobnej návšteve vybraného obchodu to však stále môže byť zaujímavé.

Niektoré obchody dokonca kód posielajú aj online, no to nemusí každému vyhovovať. Platí, však že občas môžete naraziť na poriadne akcie, kedy sa kartičky s predplatným Xbox Live Gold dajú kúpiť za ešte lepšie ceny.

Jednorazová platba

Nevýhodou tejto “šetriacej metódy” je to, že platbu musíte vykonať nárazovo. Proste 50€ musíte zaplatiť jednorazovo, kdežto pri mesačnej platbe cez kreditnú kartu vám každý mesiac odchádza 7€. Osobne si však sa myslím, že sa to veľmi oplatí.

Samozrejme, že len pre aktívnych hráčov. Ak na svojej konzole zvyknete hrať veľmi nepravidelne a Xbox Live Gold si zaplatíte tak dvakrát ročne po mesiaci, tak platiť za ročné predplatné, hoci s dobrou cenou, nemá zmysel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako aktualizovať Google Chrome?

Ak vám v Chrome chýba nejaká novinka, tak si rýchlym overením stavu viete zistiť, či sa náhodou nečaká na inštaláciu aktualizácie.