Predplatné Xbox Live Gold nekončí, odkazuje Microsoft

Keď Microsoft koncom júla potvrdil, že končí s predajom 12-mesačného predplatného pre službu Xbox Live Gold, okamžite to vyvolalo vlnu špekulácií. To, že v ponuke online obchodu Microsoft Store zostali len 1- a 3-mesačné predplatné, ako aj skutočnosť, že Halo Infinite bude mať bezplatný režim viacerých hráčov, odštartovalo špekulácie, že časy platenej služby Xbox Live Gold sa chýlia ku koncu.

Ročné predplatné bolo v porovnaní s ostatnými možnosťami cenovo veľmi výhodné a jeho náhle zrušenie prišlo ako blesk z jasného neba. Celé to je prinajmenšom zvláštne, preto sa dá povedať, že špekulácie o prechode na bezplatný model nestály na úplne vratkých nohách.

Xbox Live Gold zadarmo veru nebude

Špekulácie nakoniec nabrali pomerne obludné rozmery, preto sa Microsoft rozhodol veci uviesť na pravú mieru. Hoci neprezradil čo presne stojí v pozadí rozhodnutia o zrušení ročného predplatného, pre portál TheVerge zdôraznil, že predplatné Xbox Live Gold ako také v žiadnom prípade nekončí.

Konzoloví hráči tak v dohľadnej budúcnosti ešte stále budú musieť platiť za to, že sa pri hraní svojich obľúbených hier budú môcť postaviť živým nepriateľom. Naďalej budú získavať aj bonusy vo forme hier zadarmo (Games with Gold) či rôznych zliav na obsah z ponuky Xbox Store.

Microsoft aktuálne nepočíta ani so zmenou názvu spomínanej služby. Stále ju budeme poznať ako Xbox Live Gold, prípadne v našich končinách aj ako “zlaté predplatné Xbox Live”. V právnych dokumentoch sa síce objavil termín Xbox Online Service, no v tomto prípade išlo len o lepšie vymedzenie pojmov.

Šanca pre budúcnosť

Čo prinesie budúcnosť je otázne. Vzhľadom na to, že na počítačoch s Windows 10 hráči za prístup k režimu viacerých hráčov v hrách s integrovanou službou Xbox Live nemusia platiť, ako aj to, že Halo Infinite má mať “prevratný free-to-play multiplayer” je pravdepodobné, že v najbližších rokoch sa Microsoft zmenám nevyhne. Hlavne teraz, keď do popredia tlačí svoj ekosystém postavený na Xbox Game Pass.

Zatiaľ sa ale nič tak dramatické nedeje. Xbox Live Gold tu s nami zostáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať