Xbox Live Gold

Xbox Live Gold – Čo je to za službu a prečo ju musíte mať?

Členstvo v službe Xbox Live Gold posunie váš hráčsky život na konzolách Xbox o čosi ďalej. Čo presne to však je a prečo sú hráči ochotní platiť každý mesiac? Aktívne predplatné prináša viacero benefitov.

Multiplayer

Základným aspektom predplatného Xbox Live Gold je prístup k režimu viacerých hráčov. Na konzolách Xbox bez aktívneho predplatného môžete na multiplayer zabudnúť. Hry si zahráte akurát tak sólo, čo je fakt nepríjemne obmedzujúce. V podstate si teda platíte za prístup k multiplayeru, k čomu dostávate niekoľko zaujímavých bonusov.

Games with Gold – hry zadarmo

Jedným z významných bonusov predplatného Xbox Live Gold sú hry zadarmo. Tie Microsoft rozdáva každý mesiac. Pripravené sú vždy štyri kúsky, spravidla dva vytvorené pre konzolovú generáciu Xbox One a dva pre Xbox 360. Niekedy sa medzi staršími kúskami objaví aj titul z čias pôvodnej konzoly Xbox.

Všetky štyri hry sú dostupné na konzolách Xbox One, pretože Microsoft tu pred rokmi spravil niečo, čo sa volá “spätná kompatibilita”. To znamená, veľká časť hier z predošlej konzolovej generácie je hrateľná aj na Xbox One. Nie všetky, no sú ich stovky.

Hry sú sprístupňované každý mesiac, pričom na ich stiahnutie má používateľ len obmedzený čas – 15 alebo 30 dní. Ponuka hier je aktualizovaná vždy 1. a 16. deň každého mesiaca. Takto získané hry je možné hrať, kým sú nainštalované a pokým má používateľ aktívne predplatné Xbox Live Gold.

Výnimkou vyzerajú byť hry z čias konzoly Xbox 360, ktoré sa zjavne inštaláciou natrvalo prepoja s vašim Microsoft kontom a na ich nasledovné hranie nepotrebujete dokonca ani aktívne predplatné. Aspoň tak to uvádza oficiálna stránka technickej podpory. Microsoft uvádza, že počas roka členstva získate pre svoju konzolu Xbox One hry zadarmo v hodnote 700 €.

Hry na Xbox One môžete hrať, kým budete mať aktívne zlaté členstvo, a hry na Xbox 360 vám ostanú natrvalo.

Games with Gold

Free Play Days – hry, ktoré si môžete vyskúšať

Free Play Days, alebo dni bezplatného hrania, predstavujú víkendové akcie, počas ktorých majú aktívni predplatitelia možnosť vyskúšať si vybrané hry. Často v plnom rozsahu, čo znamená, že človek môže prejsť aj celú hru, ak to stíha počas vytýčených 4 dní.

Hry zaradené do tejto akcie sú navyše počas jej trvania (+-pár dní ) väčšinou predávané za zníženú cenu. Hráča má ochutnávka nalákať a následná akciová cena ho má motivovať ku kúpe.

Free Play Days

Deals with Gold – zľavy na hry a herný obsah

Deals with Gold je označenie pravidelných, každotýždňových, akcií, počas ktorých sú hry pre konzoly Xbox 360 a Xbox One predávané za znížené ceny. Zľavy sa pohybujú až do 50-85%, pričom väčšie zníženie ceny sa týka skôr starších titulov. Pri horúcich novinkách, prípadne lacnejších kúskoch, je cena bežne znížená o 10-30%.

Xbox Live Gold – oplatí sa?

Oplatí, neoplatí… Ťažko povedať úplne jednoznačne. Pravda je taká, že pokiaľ si chcete na svojej konzole naplno zahrať, tak bez multiplayeru to pôjde len veľmi ťažko. Práve hranie v režime viacerých hráčov, je totiž neodmysliteľnou súčasťou viacerých moderných titulov a prináša neskutočnú zábavu. Takže ak vyslovene nepatríte medzi sólo hráčov, Xbox Live Gold vám treba. Vzhľadom na bonusy, ktoré predplatné prináša, mesačný poplatok človeka zas tak moc nemrzí.

Čo sa však rozhodne oplatí, je sledovanie zliav na kupóny so 6- a 12- mesačným prístupom k službe Xbox Live Gold. Cena je tu podstatne nižšia, než v prípade, že si platíte každý mesiac. Normálne sa cez Microsoft Store platí 7€ mesačne, prípadne 60€ ročne. Kupón na 12 mesačné členstvo sa pritom dá zohnať za 45€…

Nejaké tie akcie pár krát do roka pripraví aj Microsoft. Ide o možnosť službu bezplatne vyskúšať na pár dní alebo si ju preplatiť za akciovú cenu – niekedy 1€ za prvý mesiac. Takéto akcie sú skvelé pre tých, ktorí chcú na vlastnej koži otestovať, či sa im služba oplatí z dlhodobého hľadiska.

Xbox Live Gold
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať