Xbox Series X dorazí v novembri, Halo Infinite odložené na rok 2021

Microsoft dnes oficiálne vyrukoval s dvojicou správ. Jedna je potešujúca, druhá čiastočným sklamaním. Začnime tou pozitívnou.

Očakávaná konzola Xbox Series X sa do predaja dostane v novembri 2020, a to v globálnom merítku. Už v prvom momente pre ňu bude dostupných viac než 100 plne optimalizovaných hier – vylepšená grafická stránka (4K, HDR, vyhladzovanie hrán), rýchlejšie načítanie, atď.

Počas roka 2020 bude vydaných 50 nových hier (aj) pre Xbox Series X. Nepôjde však o exkluzivity, ale o hry dostupné naprieč viacerými generáciami konzol Xbox, ako aj pre iné platformy. Konkrétne sú spomínané Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon a Watch Dogs: Legion.

Čo sa týka exkluzívnych titulov, v tomto prípade Microsoft uvádza veľmi skromnú trojicu The Medium, Scorn a Tetris Effect: Connected. Áno, tetris… Tieto hry budú taktiež súčasťou služby Xbox Game Pass.

Z optimalizovaných hier sú vyzdvihované Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps a Madden NFL 21.

Konzola Xbox Series X teda bude dostupná o niečo skôr než sa predpokladalo. Pôvodným termín sa zdali byť Vianoce 2020.

Halo Infinite odložené až na rok 2021

Teraz tá druhá správa. V závislosti od uhľa pohľadu je súčasne negatívnou, aj pozitívnou. Vydanie Halo Infinite je odložené na rok 2021.

Jasným negatívom je to, že práve táto hra mala predstavovať pomyselnú výkladnú skriňu možností novej konzoly Xbox Series X. Dostupný výpočtový výkon a technologické vychytávky mala využívať na maximum.

Na druhej strane sa to dá pozitívne vnímať z toho dôvodu, že vývojári chcú všetko dotiahnuť na 100%. Narýchlo preto nevydajú polovičný produkt. Je to akási horkosladká kombinácia.

Ťažký štart pre novú generáciu

To, že novú konzolovú generáciu Xbox nebude pri grandióznom vstupe na trh sprevádzať prakticky žiaden veľký titul je rozhodne problémom. Možno dokonca väčším, než by sa mohlo zdať… Tento stav hrá do kariet už tak extrémne silnej konkurencii v podobe Sony.

Microsoft sa teraz musí spoliehať, že to celé dokáže potiahnuť služba Xbox Game Pass v kombinácii so spätnou kompatibilitou hier z predošlých troch generácií Xbox. Uvidíme…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Xbox Game Pass – máj 2020

Dnes už presne vieme, aká nádielka sa nám ujde. Zatiaľ je toho dosť málo, no malo by ísť len o polovicu z májových prírastkov.