Gears 5

Zlatí členovia Xbox Live si môžu vyskúšať Gears 5, do 12. apríla. Ponuka platí aj pre Steam.

Dni bezplatného hrania, Free Play Days, tentokrát prebiehajú v neštandardnom termíne. Od 6. apríla až do 12. apríla si aktívni predplatitelia služby Xbox Live Gold môžu na svojich konzolách Xbox One bezplatne vyskúšať akciu Gears 5.

Microsoft o akcii informuje cez svoj web aj sociálne siete, no robí to dosť zmätočne. V príspevku na Twitteri napríklad uvádza to, že počas vytýčeného termínu môžu Gears 5 bezplatne hrať aj predplatitelia služby Xbox Game Pass Ultimate. Tí však k hre majú neustály prístup v rámci svojho predplatného a spomínaná akcia ich preto nemusí vôbec zaujímať. Nič nové im jednoducho neprináša – celý čas majú prístup k hre aj k režimom viacerých hráčov.

Zjavne nešťastná formulácia vyvolala zbytočný zmätok, na čo upozorňujú aj komentáre pod príspevkom. Dni bezplatného hrania sa zjavne týkajú len predplatiteľov služby Xbox Live Gold, ktorí sa môžu pustiť do hrania. Pripoja sa k majiteľom Gears 5 aj predplatiteľom Xbox Game Pass Ultimate. Nič menej, nič viac…

“Všetci členovia Xbox Live Gold a Xbox Game Pass Ultimate môžu hrať Gears 5 online so svojimi “zlatými priateľmi” (priatelia, ktorí si platia Xbox Live Gold) počas akcie Free Play Days! Konzoly, Windows 10 PC a Steam – všetci môžu hrať spolu,” vysvetľuje oficiálny web.

Hoci to na prvý pohľad môže kvôli záverečnej vete pôsobiť tak, že dni bezplatného hrania sa týkajú aj počítačov, Microsoft tu asi len pripomína podporu medziplatformového hrania – cross-play. Ponuka obchodov Steam aj Microsoft Store totiž nezobrazuje žiadnu akciu týkajúcu sa Gears 5. Ak sa niečo zmení, tak budem aktualizovať.

Aktualizované 7.4. 0:02

Nakoniec je v tom dosť veľký chaos. Steam v reklamách po spustení síce zobrazuje informáciu o akcii “Free Play Week” pre Gears 5, no keď stlačíte na tlačidlo “Play Now”, tak sa nestane vôbec nič. Keď si hru cez Steam nájdete, tak na celej jej stránke nenájdete žiadnu zmienku o takejto akcii a prítomné sú len klasické tlačidlá pre zakúpenie – Gears 5 za 69,99€ a Gears 5 Ultimate Edition za 79,99€.

Microsoft Store na PC stále nezobrazuje žiadne informácie o podobnej akcii. Hra sa tu dá akurát tak zakúpiť. Moja teória je taká, že niečo nevyšlo podľa plánu a sprístupnenie pre PC sa dostalo do časového sklzu. Správa o akcii chýba na oficiálnom webe pre Gears 5, kde je posledná novinka z 30. marca. Podobne neaktuálna je aj sekcia súvisiacich správ na Steame. Posledná správa ma dátum 25. marec.

Aktualizované 7.4. 10:25

Nakoniec je to tak, že Gears 5 si môžete do 12. apríla vyskúšať aj cez Steam. Z nejakého dôvodu je tu informácia o tejto možnosti poriadne skrytá. V sekcii hry sa nič nenachádza. K ponuke sa dostanete tak, že v záložke “Store” sa posuniete približne do polovice prehľadu ponúk a nájdete tam “UPDATES AND OFFERS”, kde sa skrýva malé okienko Gears 5.

Na túto skutočnosť upozornili používatelia Steamu v diskusnom fóre. Prípadne je na spustenie sťahovania možné využiť aj priamy odkaz – steam://install/1097840.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať