Potrebujete zadať zavináč, hashtag, euro či zátvorky? Pomôže Mapa znakov

Písanie textov na klávesnici je dnes úplne prirodzenou súčasťou pracovných aj osobných životov. Niektorí z nás to zvládajú lepšie, všetkými desiatimi, iným treba ešte trošku cviku.

Keď sa jedná o písanie obyčajného textu a číslic, tak je všetko v poriadku a píšeme ako blesk. No keď už je potrebné zadať nejaký zo špeciálnych znakov, môže nastať problém.

Zrazu si tak celkom nie sme istí, ktorý kláves alebo ich kombináciu to vlastne máme stlačiť. Špeciálne znaky proste nepoužívame tak často, aby sa nám dostali pod kožu.

Pomôžte si aplikáciou Mapa znakov

Ak sa vám nechce neustále googliť alebo sa naspamäť učiť kombinácie klávesov pre zadanie jednotlivých znakov, vytlačiť si môžete pomocný papier s prehľadom tých najpoužívanejších symbolov – napríklad ASCII tabuľku. Alebo zostane v digitálnom svete a využijete systémovú aplikáciu Mapa znakov.

Ako naznačuje už jej názov, ide o akúsi “mapu”, teda prehľad všetkých špeciálnych znakov, s ktorými prakticky môžete prísť do kontaktu. Úvodné riadky patria často používaným špeciálnym znakom, nasledujú písmená, no a potom sa dostanete prapodivných symbolov a znakov od výmyslu sveta.

Stačí nájsť znak, ktorý potrebujete, označiť si ho a následne skopírovať. Potom ho už môžete vkladať kam len potrebujete. Do dokumentov, tabuliek, e-mailov či príspevkov na sociálnych sieťach. Prepínať tu môžete aj medzi rozličnými typmi písma, ak hľadáte niečo skutočne unikátne.

Mapa znakov je štandardnou súčasťou operačných systémov Windows, takže ju máte stále na dosah. Nemusíte nič inštalovať, stačí ju nájsť cez ponuku Štart. Prípadne aplikáciu dokáže zapnúť cez nástroj “Spustiť” (Win + R), kam zadáte text “charmap”.

Proste ide o praktického pomocníka, ktorý príde vhod v momente, keď si neviete vybaviť ako sa píše zavináč (@), hashtag (#) či symbol eura (€). Alebo keď na notebooku hľadáte plus (+) a hranaté zátvorky {}. Prípadne, keď vaša klávesnica nemá numerickú časť… Mapa znakov dokáže pomôcť v rôznych situáciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať