Microsoft Office

Znovuzrodenie Microsoft Office | VIDEO

Microsoft ešte v roku 2018 začal s redizajnom ikon a celkovou modernizáciou rozhrania aplikácií z kancelárskeho balíka Office. V čerstvom príspevku na sieti LinkedIn sa teraz jeden z dizajnérov podelil o svoje postrehy, ako aj videá, ktoré tento proces stručne sumarizujú.

Hoci na prvý pohľad zmeny pôsobia pomerne jednoducho, evolúcia vyžadovala kopu práce a množstvo postupných úprav. Každá ikona musela dostať moderný, multiplatformový, šmrnc, no pritom sa mali zachovať jej známe črty. Dizajn mal súčasne osloviť všetky generácie, a pritom odrážať dynamickú povahu dnešného pracovného sveta.

Zvoliť bolo potrebné správnu farebnú schému a všetko dotiahnuť do najmenších detailov, aby ikony dobre pôsobili z každého uhlu.

Dizajn je totiž chúlostivou záležitosťou. Stačí trocha nepozornosti a celé sa to môže veľmi vypomstiť. Výsledkom je potom to, že človek ani nevie presne popísať, čo mu na novinke nesedí, no proste to tak vnútorne cíti.

O to komplikovanejší proces je to v prípade, keď dochádza k úprave vecí, ktoré za sebou majú dlhoročnú tradíciu. Microsoft si vraj dal na všetkom poriadne záležať a za svojim najnovším dizajnom pre Office si stojí.

Dizajnérsky tím aktuálne pokračuje s operačným systémom Windows 10, pre ktorý pripravil viac ako stovku ikon, novú ponuku Štart, ako aj zástup komplexných zmien rozhrania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať