dizajn windows 10

Microsoft ukázal akým smerom sa bude uberať dizajn Windows 10

Začalo to novými ikonami a ukážkou budúcej podoby ponuky Štart, no vyzerá to tak, že zmeny budú siahať omnoho ďalej. Reč je o pripravovaným zmenách, ktorými pozvoľna prechádza dizajn Windows 10.

Ten čerstvo oslávil dosiahnutie vysnívaného miliardového míľnika a pri oslave tejto príležitosti sme sa zo strany Panosa Panaya dočkali videa, ktoré zachytáva postupnú evolúciu Windows 10. Veľká časť videa je pritom venovaná tomu, čo by mohla priniesť už blízka budúcnosť – ukazuje smer, ktorým sa uberá dizajn Windows 10.

Vidieť tu môžeme novú podobu Prieskumníka, Kalendára, ponuky Štart, ale aj značne upravenú kontextovú ponuku, ktorá sa obvykle zobrazuje po kliknutí pravým tlačidlom myši.

Nevieme však, či ide len o ukážku konceptov alebo reálnu prezentáciu toho, ako už čoskoro zmení dizajn Windows 10. Prinajmenšom ukazuje, s čím sa vývojári aktuálne pohrávajú – implementácia prvkov z dizajnového jazyka Fluent Design.

Hoci bolo video zverejnené len cez Instagram, kvôli čomu má dosť nízku kvalitu, zmeny v rozhraní sú jasne badateľné. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. Očakáva sa, že Microsoft už koncom marca na avizovanom podujatí prezradí detaily o tom, čo vlastne plánuje pre Windows 10 v roku 2020 a nasledujúcich.

Pripomínam, že Panos Panay boli roky zodpovedný za zariadenia rodiny Surface, no koncom februára 2020 bola je pozícia v Microsoft rozšírená a pod palcom má už aj Windows. Aktuálne tak má viesť divíziu Windows and Devices.

TIP: Ako by mohol vyzerať Windows 10 v roku 2020? | Koncept

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať