huawei watch 3

Ako aktualizovať Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro?

Smart hodinky Huawei Watch 3 sa konečne dostávajú do predaja aj na Slovensku. Z pohľadu bežného používateľa ide o ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek, ktorá by prakticky mala ponúknuť aktuálne to najlepšie z dielne spoločnosti Huawei. 

Pre svojho tvorcu, čínskeho giganta Huawei, však predstavujú omnoho. Práve na hodinkách Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro sa zákazníci stretnú s novou platformou HarmonyOS, ktorá by sa postupom času mala stať plnohodnotnou náhradou za celý ekosystém Android. 

Vlastný operačný systém HarmonyOS by pre Huawei mal predstavovať cestu na opätovné výslnie. Novinka sa ale ešte stále nachádza na začiatku svojej cesty a na to, aby sa dokázala vyrovnať konkurencii bude nutná kopa úsilia. 

HarmonyOS na smart hodinkách Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro v podstate zažíva svoj európsky debut. Preto je vysoko pravdepodobné, že počas klasického životného cyklu na hodinky dorazí celý zástup softvérových aktualizácií, ktoré systém budú postupne vylepšovať. 

Bolo by teda dobré vedieť, ako Huawei Watch 3 aktualizovať.

Ako aktualizovať smart hodinky Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro?

Doba sa poriadne posunula a dnes je inštalácia softvérových aktualizácií veľmi prirodzeným javom. Poznáme to na počítačoch, smartfónoch, no do kontaktu s aktualizáciami sme sa dostali aj v prípade nositeľnej elektroniky. Pri najnovšej generácii Huawei Watch je to veľmi prostý proces.

  • Klikneme na hardvérové tlačidlo. Prípadne na dotykovej obrazovke prstom potiahneme zhora dole. 
  • Z ponúkaných ikoniek zvolíme možnosť “Settings”.
  • V ponuke sa presunieme na možnosť “System & updates”.
  • Klikneme na možnosť “Software updates”.
  • Buď dôjde k automatickému vyhľadaniu aktualizácií alebo ručne klikneme na tlačidlo “Check for updates”.

Táto metóda je veľmi prostá a nevyžaduje prístup k smartfónu. Stačí to, že máte hodinky, ktoré sú pripojené na Wi-Fi. V praxi by vás systém mal automaticky upozorniť na dostupnosť novej aktualizácie, no občasná ručná kontrola určite nebude na škodu.

Alternatívne môžete hodinky aktualizovať zo smartfónu cez aplikáciu Huawei Health, no osobne mi priama aktualizácia cez systém hodiniek príde jednoduchšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Windows 10 Pro

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo?

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo dnes už nie je otázkou, ktorá by mala evokovať niečo nekalé. Dostupná je oficiálna cesta ako na to.