Ako aktualizovať Obchod Play

Ako aktualizovať Obchod Play? Stačí pár kliknutí

Aplikáciu Obchod Play poznáme ako miesto určená na vyhľadávanie, inštalovanie a aktualizovanie aplikácií v smartfónoch so systémom Android. Existujú aj alternatívne zdroje s aplikáciami pre Android, no práve Obchod Play je zlatým štandardom, ktorý je fundamentálnou súčasťou systému Android a spravuje ho samotný Google.

Ako spomínam, aj Obchod Play sám o sebe je aplikáciou. To okrem iného znamená aj to, že dostáva nové verzie, ktoré túto aplikáciu udržiavajú v dobrej kondícií a prinášajú rôzne vylepšenia. Inak povedané, aj systémová aplikácia Obchod Play, ktorú využívané na inštaláciu a aktualizovanie aplikácií, sama o sebe dostáva aktualizácie. Postup ako aktualizovať Obchod Play navyše nie je vôbec komplikovaný.

Google si uvedomuje, že pre bežného používateľa to môže byť mierne mätúce, preto do Androidu pridal jednoduchú možnosť ako nainštalovať najnovšiu verziu systémovej aplikácie Obchod Play. Na smartfónoch sa začala objavovať niekedy po auguste 2021, takže dnes by ste ju už mali mať dostupnú bez najmenších problémov.

Mimochodom, jedným z dôvodov prečo Obchod Play nefunguje môže byť práve to, že nemáte nainštalovanú najnovšiu dostupnú verziu tejto aplikácie. V takom prípade môže dochádzať k problémov pri komunikácii so servermi Google, prípadne sa niečo mohlo zmeniť na fungovaní a bez úpravy v kóde, ktorý prináša nová verzia, aplikácia Obchod Play nepracuje podľa očakávaní. Preto je dobré sporadicky overiť, či používate najnovšiu verziu.

Aplikácia Obchod Play by sa za normálnych okolností mala aktualizovať automaticky. Bez toho aby vyžadovala akýkoľvek zásah z vašej strany. Všimnúť si to môžete napríklad na tom, že po jej spustení sa vypne a nabehne až po chvíľke. Respektíve “preblikne” jej obrazovka. Existuje aj jednoduchá ručná cesta ako aktualizovať Obchod Play.

  • Spustite aplikáciu Obchod Play.
  • V pravom hornom rohu ťuknite na ikonu svojho profilu.
  • Z ponúkaných možností vyberte “Nastavenia”.
  • Vyberte kategóriu “Všeobecné”.
  • Presuňte sa na jej spodok a ťuknite na “Informácie”.
  • Roztvorí sa ponuka, kde sa nachádza “Verzia Obchodu Play” a pri nej modrý nápis “Aktualizovať Obchod Play”. Na ten ťuknite.
  • Ak je dostupná nová verzia, tak by sa mala spustiť inštalácia. V opačnom prípade sa zobrazí hláška “Obchod Play ja aktuálny”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako aktualizovať Google Chrome?

Ak vám v Chrome chýba nejaká novinka, tak si rýchlym overením stavu viete zistiť, či sa náhodou nečaká na inštaláciu aktualizácie.