android aplikácie zadarmo

Android aplikácie zadarmo: Kde hľadať vždy aktuálne akcie?

  • V oficiálnom obchode Google Play sa nachádzajú tisícky aplikácií.
  • Platené aplikácie sa sporadicky dajú stiahnuť zadarmo, vďaka akciám.
  • Filter, ktorý by zobrazoval aplikácie dočasne dostupné zadarmo chýba.
  • Ponuka sa rýchlo mení, takže sa treba spoliehať na špecializované weby.

Platené Android aplikácie sa občas vďaka akciám dajú získať úplne zadarmo. V ponuke aplikácie Obchod Play bohužiaľ chýba filter alebo špecializovaná kategória, ktorá by prehľadne zobrazovala, ktoré Android aplikácie sú dočasne dostupné zadarmo.

Spoliehať sa na občasné výbery webov nie je vždy riešením, pretože ponuka sa rýchlo mení a niekedy je celá akcia otázkou niekoľkých dní. Niektoré weby, zamerané na technologický svet a platformu Android, tieto výbery zvyknú zverejňovať pravidelne. Treba si ale sledovať pravidelne, a aj napriek tomu sa môže stať, že niektorá akcia vám unikne.

Pri podobných akciách ale platí, že ak si nainštalujete platenú aplikáciu, ktorá je dočasne dostupná zadarmo, vďaka prepojeniu s vašim kontom Google ju získavate efektívne natrvalo. To znamená, že systém sa správa ako keby ste ju riadne zakúpili, hoci ste reálne využili len dočasnú akciu. Práve preto sú podobné akcie na aplikácie z ponuky Obchodu Play veľmi zaujímavé.

Často sa týmto spôsobom dajú získať Android hry a jednoduchšie aplikácie, no občas sa ako dočasne bezplatný kúsok objaví aj skutočne pozoruhodný kúsok. Spravidla platí, že nejaká ponuka dočasne bezplatných Android aplikácií je k dispozícii každý deň. Krátke prezretie špecializovaných zoznam sa preto môže vyplatiť.

Kde hľadať vždy aktuálne akcie s bezplatnými Android aplikáciami?

Na úvod ešte dve veci. Vždy si dávajte pozor, aby vás odkaz poslal priamo do oficiálneho Obchodu Play. Radšej to robte tak, že si na špecializovanom webe nájdete zaujímavú aplikáciu alebo hru, a potom ju ručne podľa názvu vyhľadajte cez aplikáciu Obchod Play v mobile. Vyhnete sa najčastejším potenciálnym problémom.

Druhou vecou je, že ani weby spomínam tu nemusia byť vždy. Autorov po čase môže omrzieť neustála nutnosť udržiavať aktuálny zoznam. Po čase preto môže stránka skončiť, prípadne už nebude ponúkať relevantný prehľad. Aj z toho dôvodu tu uvádzam hneď niekoľko takýchto stránok. Zvyšuje sa tým šanca, že aspoň niektorý z nich bude platené Android aplikácie a hry, ktorá sa dajú stiahnuť zadarmo pravidelne aktualizovať.

Pripomínam aj to, že tieto akcie zvyknúť trvať krátku dobu. Obvykle ide o niekoľko dní, no poľahky sa môže stať, že autor hodnotnejšej aplikácie alebo hry zvolil akciu trvajúcu len pár hodín. Taktiež si radšej vždy preklepnite hodnotenia aplikácie priamo v prehľade Obchodu Play, aby ste zbytočne neinštalovali hlúposť, ktorá nemá výraznejšiu pridanú hodnotu.

YoFreeSamples

Asi najväčším špecializovaným webom zameraným na Android aplikácie zadarmo bude YoFreeSamples. Zoznam aplikácií zvykne pripravovať pre každý jeden deň, pričom v prehľade zobrazuje pôvodnú cenu, počet stiahnutí aj hodnotenie z Obchodu Play. Na základe toho sa dá celkom dobre orientovať v tom, ktorá aplikácia by stála za stiahnutie.

android aplikácie zadarmo
Android aplikácie zadarmo – prehľad na YoFreeSamples.

AppSales

Ďalším dosť známym webom s prehľadom akcií z Obchodu Play je AppSales. Aj v tomto prípade ide o jednoduchý zoznam, kde nájdete názov aplikácie, jej hodnotenie či počet stiahnutí.

Android aplikácie zadarmo – výpis na AppSales.

ApkPure

Problematike sa venuje aj známa databáza inštalačných súborov pre Android aplikácie a hry. Na tento účel má vytvorenú špecializovanú sekciu s prehľadným zoznamom. Nájdete tu ikonu s názvom, vývojárom a výškou zľavy. V prípade ApkPure existuje vysoká šanca, že stránku bude prehľad dlhodobo udržiavať aktuálny.

android aplikácie zadarmo
Prehľad na ApkPure.

PlayStore Sales

Na záver ešte spomeniem menej známy web PlayStore Sales. Je to to isté, čo v predošlých prípadoch. Webová stránka, ktorá slúži ako zoznam prebiehajúcich akcií v Google Play. Z toho, čo som mal možnosť vidieť, tak zoznam je síce platný, no v porovnaní s ostatnými spomínanými webmi je pomerne strohý…

android aplikácie zadarmo
Ukážka webu PlayStore Sales.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať