Ako aktualizovať WhatsApp na najnovšiu verziu?

 • Inštalácia aktualizácií pre aplikácie je dôležitým úkonom.
 • Vo väčšine prípadov to za vás automaticky robí systém.
 • Nechýba ale ani možnosť ako aktualizovať WhatsApp na najnovšiu verziu ručne.

Pravidelná aktualizácií aplikácií síce môže byť dosť otravná, no ide o dôležitý úkon. Veď vývojári ich vydávajú z nejakého dôvodu. Práve prostredníctvom aktualizácií dochádza k odstraňovaniu nedostatkov, bezpečnostných dier, ale aj k takzvanému ladeniu aplikácií. Zabezpečujú to, aby aplikácia fungovala podľa očakávaní a nepredstavovala príliš ľahký cieľ pre potenciálnych útočníkov.

Vo všeobecnosti sa preto odporúča používať vždy najnovšiu dostupnú verziu aplikácie. Inštaláciou najnovších aktualizácií sa k vám okrem toho dostávajú nové funkcie a možnosti pre využívanie aplikácie. Pravidelná aktualizácia WhatsApp aplikácie sa opiera o rovnaké princípy.

WhatsApp aktualizácie dostáva pomerne pravidelne. Častejšie prirodzene prichádza WhatsApp aktualizácia menšieho typu, ktorá opravuje chyby a pláta diery. Nakoľko ale ide o veľmi populárnu aplikáciu, tak sa vývojári snažia držať krok s konkurenciou a párkrát do roka prichádza aktualizácia pre WhatsApp s novými funkciami.

Pre bežného používateľa za štandardných okolností platí, že aktualizácie pre WhatsApp, ale aj iné aplikácie, sa inštalujú automaticky. Na pozadí. V podstate o tom ani nemusíte vedieť. Vykonanie potrebného úkonu leží na pleciach systémovej aplikácie Obchod Play alebo Microsoft Store.

Automatické aktualizácie v rámci aplikácie WhatsApp sú jednoducho povolené hneď po jej prvotnom nainštalovaní do počítača alebo smartfónu. Niekedy sa môže stať, že automatické aktualizácie vypnete. Buď omylom alebo cielene. To znamená, že zodpovednosť za to, že sa stiahne aktualizácia WhatsApp aplikácie začne závisieť na ručnej realizácii z vašej strany. 

Chýbajúca funkcia? Vyriešiť to môže aktualizácia WhatsApp aplikácie

Našťastie nejde o nič komplikované. Stiahnutie a inštalácia aktualizácií pre aplikácie je dnes otázkou niekoľkých kliknutí. Akurát si treba uvedomiť, že by to bolo dobré vykonať. Len ťažko sa predstavuje, že by ste to robili so železnou presnosťou.

No z médií sa dá veľmi ľahko dozvedieť, že zo strany vývojárov bola vydaná väčšia aktualizácia pre WhatsApp, ktorá prináša zaujímavé novinky, a vtedy už máte jasný signál aj celkom dobrý dôvodov overiť dostupnosť novej verzie aj vykonať jej inštaláciu. 

Správy o tom, že prichádza významnejšia aktualizácia sa jednoducho šíria veľmi rýchlo. Prehľad noviniek nájdete napríklad aj na oficiálnom blogu aplikácie. Inokedy je to zase o tom, že narazíte na tip ako používať nejakú funkciu, no po otvorení aplikácie na vašom zariadení zistíte, že vám daná funkcia v ponuke akosi chýba. Jednou z možnosti je to, že nepoužívate najnovšiu dostupnú verziu. Napraviť to viete ručnou aktualizáciou.

Ako aktualizovať WhatsApp na najnovšiu verziu?

Ako som už spomínal, inštalácia aktualizácií pre aplikácie je dnes veľmi jednoduchá. Poďme si ukázať ako aktualizovať WhatsApp na Android smartfóne a počítači so systémom Windows. Takto vyzerá ručná aktualizácia WhatsApp aplikácie:

 • Svoj smartfón pripojte na internet. Ideálne na Wi-Fi, aby ste si nemíňali mobilné dáta.
 • Nájdite a otvorte aplikáciu Obchod Play.
 • Teraz máte na výber dve možnosti. 
 • Cez hornú lištu aplikácie Obchod Play vyhľadajte WhatsApp a prekliknite sa na prehľad aplikácie.
 • Ak je dostupná aktualizácia, tak sa vám zobrazí tlačidlo “Aktualizovať”. Stlačte ho a počkajte, kým sa proces vykoná.
aktualizácia WhatsApp

Alternatívou je kliknutie na ikonu vášho účtu v pravom hornom rohu aplikácie Obchod Play. Zobrazí sa menu, kde je potrebné zvoliť “Správa aplikácií a zariadení”. Potom kliknite na ponuku “K dispozícii sú aktualizácie”. Buď ťuknite na tlačidlo “Aktualizovať všetko” alebo v zozname nájdite WhatsApp a ťuknite na tlačidlo “Aktualizovať”.

aktualizácia WhatsApp

V čase, kedy toto píšem už mám nainštalovanú najnovšiu verziu WhatsAppu, takže pre demonštráciu prikladám snímky obrazovky z aplikácie Fotky Google, kde bola aktualizácia dostupná.

Aplikácia WhatsApp je dostupná aj pre počítače so systémom Windows 10 a Windows 11. Jej inštalácia, ako aj inštalácia aktualizácií prebieha cez systémovú aplikáciu Microsoft Store. Postup je v princípe veľmi podobný tomu zo smartfónu.

 • Vyhľadajte a spustite aplikáciu Microsoft Store.
 • V menu kliknite na sekciu “Knižnica”.
 • Zobrazí sa prehľad “Aktualizácie a položky na prevzatie”.
 • Ťuknite na tlačidlo “Aktualizovať všetko” alebo v zozname nájdite WhatsApp a vedľa neho kliknite na tlačidlo “Aktualizovať”.

Alternatívnou cestou je vyhľadanie aplikácie WhatsApp v Microsoft Store a otvorenie prehľadu aplikácie. Ak je dostupná aktualizácia, tak sa vám tam zobrazí tlačidlo “Aktualizovať”.

aktualizácia WhatsApp

Viac k téme WhatsApp:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať