Ako nainštalovať Messenger do mobilu?

 • Patrí medzi populárne komunikačné aplikácie našej generácie.
 • Nejde však o žiadnu predinštalovanú súčasť smartfónov.
 • Postup ako nainštalovať Messenger do mobilu je jednoduchý.

Messenger patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné aplikácie našej generácie. Napriek tomu typicky nejde o predinštalovanú súčasť, ktorá by sa v mobile nachádzala po prvom spustení. Tak ako ostatné aplikácie tretích strán, aj Messenger si musíte do svojho zariadenia nainštalovať. Našťastie nejde o nič komplikované a za pár minúť to zvládne aj úplný začiatočník.

Ako nainštalovať Messenger do mobilu?

Inštalácia aplikácie Messenger na smartfónoch Android funguje úplne rovnako ako inštalácia ľubovoľnej aplikácie. Pre bežného používateľa to znamená vyhľadanie aplikácie v ponuke Obchodu Play a kliknutie na tlačidlo inštalovať. Potom už len stačí počkať, kým sa stiahnu potrebné dáta a prebehne inštalácia. Skutočne nejde o nič komplikované a netreba sa toho báť.

Potrebné je akurát mať vytvorené konto Google, no to je úplne bezplatné a proces sa zvykne absolvovať už pri prvom nastavení smartfónu. Preto je vysoký predpoklad, že pri riešení otázky ako nainštalovať Messenger do mobilu to nebudete musieť vôbec riešiť. V prípade, že by to tak nebolo a konto ste si museli vytvoriť, tak postup nájdete v článku Ako si vytvoriť Google účet? Rýchly a jednoduchý postup. Ak to teda bude potrebné, tak sa do vytvoreného konta prihláste v Obchode Play, k čomu budete aj vyzvaní.

Teraz sa už poďme pozrieť rovno na to ako nainštalovať Messenger do mobilu so systémom Android. Ešte uvediem, že aplikácia Messenger je dostupná úplne bezplatne, takže pri inštalácii z Obchodu Play sa nemusíte obávať toho, že by vás to niečo stálo.

 • Spustite aplikáciu Obchod Play.
 • V hornej časti ťuknite do riadku so symbolom lupy a logom Google Play, kde sa po chvíľke zobrazí aj text “Hľadať aplikácie a hry.
 • Napíšte text “messenger” a vyhľadajte.
 • Zobrazí sa prehľad aplikácií s daným názvom. Ťuknite na možnosť Messenger s podtextom Meta Platforms Inc.
ako nainštalovať Messenger do mobilu
 • Dostanete do podrobného prehľadu o aplikácii. Ťuknite na tlačidlo “Inštalovať”.
 • Spustí sa sťahovanie a inštalácia. Počkajte, kým to neprebehne.
ako nainštalovať Messenger do mobilu

V závislosti od smartfónu a nadstavby systému Android môže ešte prebehnúť kontrola bezpečnosti aplikácie – Overené bezpečnostnými testami.

ako nainštalovať Messenger do mobilu
 • Hotovo. Obchod Play môžete teraz vypnúť.
 • Messenger nájdete v prehľade nainštalovaných aplikácií. Potiahnutím si ho môžete presunúť na obrazovku pre rýchle spustenie.
 • Po spustení aplikácie sa prihláste do svojho Facebook účtu alebo si ho vytvorte. Postupom vás bude podľa potreby sprevádzať aplikácie.

Toto je v skratke postup ako nainštalovať Messenger do mobilu. Ako môžete vidieť nejde o nič komplikované a zvládne to aj začiatočník v priebehu pár minút. Predtým, než sa do toho pustíte ešte odporúčam, aby si ste pred inštaláciou overili či ste prihlásení na Wi-Fi. Aby ste si nemíňali mobilné dáta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
ako zmenit jazyk klavesnice

Ako prepnúť klávesnicu na anglickú?

Absolútna väčšina z nás používa slovenskú klávesnicu, čo je úplne logické. Existujú však situácie, kedy potrebujeme prepnúť na tú anglickú.
Ako nastaviť heslo vo Windows 10

Ako nastaviť heslo vo Windows 10?

Heslo predstavuje základný spôsob ochrany používateľského konta. Ako nastaviť heslo vo Windows 10? Takto to zvládne každý.