vytvoriť Google účet

Ako si vytvoriť Google účet? Rýchly a jednoduchý postup

Založenie nového účtu Google, napríklad pre používanie Gmailu, je veľmi jednoduchým úkonom. Veď hlavnou myšlienkou je získať čo najviac používateľov, preto je vytváranie účtu nastavené tak, aby bolo čo najprívetivejšie pre širokú verejnosť. Poďme si ukázať, ako si môžete vytvoriť Google účet už v priebehu niekoľkých minút.

Vytvoriť Google účet je možné úplne zadarmo a spraviť to môžete kedykoľvek. Najjednoduchšie je pustiť sa do toho cez webový prehliadač na počítači, no spraviť to môžete aj cez smartfón. Navyše na nových smartfónoch priamo Android ponúka možnosť pre vytvorenie účtu. Ten je totiž potrebný pre prístup k Obchodu Play, ako aj k ďalším mobilným službám.

Cez Google účet máte taktiež prístup ku cloudovému úložisku Disk Google s bezplatným 15 GB priestorom pre vaše súbory, ako aj bezplatným online kancelárskym nástrojom Dokumenty Google či Tabuľky Google. Je toho samozrejme ešte omnoho viac.

Napríklad získate možnosť nahrávať videá na YouTube a dostupný vám bude aj prehľadný kalendár. Celkovo je teda veľmi praktické takýto účet mať, a to aj pre občasné používanie. Pre Android smartfón je to však priam nutnosť.

Ako založiť Google účet?

Ak ste si práve nerozbalili nový smartfón, prípadne neobnovili výrobné nastavenia na svojom staršom modely, tak najľahšie bude vytvorenie Google účtu cez webový prehliadač na počítači. Tento postup je ale prakticky totožný aj v prípade, že účet vytvárate na smartfóne. Rozdiel je skutočne minimálny, a to v poslednom kroku.

  • Vo webovom prehliadači prejdeme na stránku Gmail.com.
  • Kliknite na možnosť “Vytvoriť účet”.
  • Zvoľte možnosť “Pre mňa”.
  • Zadajte meno, priezvisko, používateľské meno a heslo.
  • V ďalšom kroku vyplňte dátum narodenia, pohlavie a v prípade záujmu aj alternatívnu e-mailovú adresu pre potreby obnovenia zabudnutého hesla.
  • Zadať môžete aj telefónne číslo, to bude využívané na 2-faktorovú ochranu účtu. Nejde o nič povinné a zapnúť to môžete aj kedykoľvek neskôr.
  • Nasleduje výber, kde si musíte zvoliť expresné alebo manuálne prispôsobenie. Odporúčam práve manuálne a vyberte si všetky nastavenia, tak ako vám vyhovujú. Týkajú sa práve s osobnými údajmi a zobrazovania reklám.
  • Posledným krokom je odsúhlasenie podmienok používania. Tomuto sa nevyhnete, takže kliknite na tlačidlo Súhlasím.
  • Hotovo. Váš nový účet bol úspešne vytvorený.
  • V prípade, že účet Google vytvárate cez smartfón, zobrazí sa vám ešte jeden dodatočný krok, a to je zobrazenie ponuky na automatické vytváranie zálohy. Zvážte si, či o to máte záujem. Zapnúť sa to samozrejme dá aj dodatočne.

Ako môžete vidieť, celý proces je veľmi jednoduchý. Google má prehľadné rozhranie a navyše všetky kroky veľmi pekne popisuje a vysvetľuje. Preto sa toho vôbec nemusíte báť.

vytvoriť Google účet
vytvoriť Google účet
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať