Ako odstrániť obrázok z Vyhľadávania na paneli úloh vo Windows 10?

 • Microsoft opäť vŕta do podoby prvkov na paneli úloh.
 • Po počasí a prehľade správ pridáva aj obrázok dňa z Bingu.
 • Vypnúť sa to dá veľmi jednoducho. Stačí pár kliknutí.

Microsoft v poslednej dobe rád upravuje vizuálnu stránku panela úloh. Nie je to tak dávno, čo tam ako štandardnú súčasť pridal zobrazovanie aktuálneho počasia spolu s rýchlym prístupom k aktuálnemu spravodajstvu. Najnovšie ste si vo Windows 10 mohli všimnúť zmenu sekcie Vyhľadávanie.

Tá je umiestnená v ľavej časti panela úloh, hneď vedľa klasického tlačidla Štart. V prípade, že máte zobrazené celé vyhľadávacie pole s názorným nápisom “Vyhľadávaný pojem napíšte sem”, tak vám tu nedávno pribudol aj malý obrázok, ktorý sa každý deň mení podľa toho, akú fotku aktuálne zobrazuje vyhľadávač Microsoft Bing.

Po kliknutí na malý kreslený obrázok sa zobrazí rýchly prístup k nedávnym súborom spolu s obrázkom zo služby Bing, kde už presne vidíte obrázok dňa. Kliknutím na tento obrázok sa otvorí webová stránka vyhľadávača Microsoft Bing spolu s podrobným popisom toho, čo obrázok zachytáva. Dnes je to napríklad malý modrý vtáčik Pápežík indigový (Indigo bunting).

Podobne ako to bolo v prípade widgetu s počasím a novinkami zo sveta, ani tento prídavok do vyhľadávacieho poľa nevyhovuje úplne každému. Časť používateľ by sa ho preto prirodzene chcela zbaviť a vrátiť sa tak k pôvodnému stavu. Možnosti ako odstrániť obrázok z Bingu v sekcii Vyhľadávanie sú prakticky dve. V obidvoch prípadoch je to vecou niekoľkých kliknutí. Nie je nutné vykonávať žiadnu úpravu systémových registrov, ani nič podobné.

Ako odstrániť obrázok z Vyhľadávania na paneli úloh vo Windows 10?

Ako som spomínal, máme dve možnosti. Prvá spraví to, že vyhľadávacie políčko zostane zobrazené v plnej veľkosti, akurát z neho zmizne obrázok.

 • Na panel úloh klikneme pravým tlačidlom myši.
 • V kontextovej ponuke prejdeme na možnosť “Vyhľadávanie”.
 • Z ponúkaných možností potom klikneme na “Zobraziť zvýraznenia vyhľadávania”.
 • Hotovo.

Druhá možnosť spraví to, že políčko Vyhľadávanie prepne do minimalistického zobrazenia. To znamená, že namiesto celej šírky s textom “Vyhľadávaný pojem napíšte sem” bude na paneli úloh zobrazený len ikona lupy. Postup je podobný.

 • Na panel úloh klikneme pravým tlačidlom myši.
 • V kontextovej ponuke prejdeme na možnosť “Vyhľadávanie”.
 • Z ponúkaných možností potom klikneme na “Zobraziť ikonu vyhľadávania”.
 • Hotovo.

Ešte je tu aj tretia, radikálnejšia možnosť, ktorá zruší zobrazenie vyhľadávania na paneli úloh. To sa hodí hlavne vtedy, ak túto funkciu vôbec nevyužívate a akurát vám zbytočne zaberá miesto. Postup je úplne identický, akurát v poslednom kroku klikneme na možnosť “Skryté”. Vyberte si teda to, čo vám najviac vyhovuje. Kedykoľvek to môžete zmeniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať