Microsoft Bing

Bing možno zmení logo aj názov. Microsoft skúša novinku

Microsoft pri svojom vyhľadávači začiatkom apríla experimentoval s modernejším logom, teraz rozmýšľa nad výrazným rebrandingom. Vyzerá to tak, že Microsoft chce aby každému bolo okamžite jasné, že Bing spadá pod jeho krídla. Dosiahne to veľmi jednoducho – pripnutím svojho mena.

Na nešpecifikovanej vzorke používateľov to skúša s úplne novým logom aj názvom. Namiesto doteraz používaného symbolu spraveného z písmena “B” sa im zobrazuje ikonické logo Microsoftu a vyhľadávač nesie meno “Microsoft Bing”. Vychádza z toho posolstvo na štýl: Nie je to Bing, je to náš Bing.

Zdroj: MSpoweruser.com

Aktuálne ide o klasický A/B test. Zmena sa prejavuje len u časti používateľov, zatiaľčo majoritná časť vidí stále pôvodné logo. Podobne to prebiehalo aj v prípade spomínaného modernejšieho loga. To sa doteraz nedočkali globálneho nasadenia a rovnako môže dopadnúť aj najnovšia skúška.

Microsoft súčasnú zmenu verejne nepropaguje ani ju nijak nekomentoval. Niektorí používatelia na sociálnej sieti Twitter hlásia, že v ich prípade sa zobrazuje len korporátne logo Microsoftu, bez názvu Microsoft Bing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať