Ako preniesť SMS do nového telefónu

Ako preniesť SMS do nového telefónu?

  • Kúpa nového smartfónu je obvykle veľkou radosťou a trochou starostí.
  • Čaká nás totiž prvotné nastavenie, inštalácia aplikácií a prenos dát.
  • Výrobcovia majú špecializované aplikácie na skopírovanie hlavných dát.
  • Občas potrebujeme všeobecnejšie riešenie ako preniesť SMS do nového telefónu.

Kúpa nového smartfónu nie je niečím, čo by sme robili veľmi pravidelne. Výnimkou sú samozrejme technologickí nadšenci, ktorí siahajú po vždy najnovšom modely alebo mobily, ktoré máme na paušál.

Stále ale ide o veľmi príjemný moment. Nové zariadenie so sebou prináša nové možnosti, lepšie fotky či obrazovku, ktorá nie je rozbitá… Spojené je to však aj s trochou starostí, hlavne v prípade, že si zo staršieho modelu chceme preniesť svoje dáta, aplikácie alebo SMS správy.

Vo svojej podstate to pri dnešných smartfónoch nie je príliš komplikovaným procesom. Niektorí výrobcovia telefónov zvyknú ponúkať bezplatnú aplikáciu na prenos obsahu zo starého do nového telefónu, kedy je to otázkou prepojenia dvoch zariadení a pár kliknutí. Príkladom sú aplikácie Samsung Smart Switch, Huawei Phone Clone, Xiaomi Mi Mover alebo Clone Phone – OnePlus app.

Aplikácie na prenos obsahu medzi telefónmi zvyknú fungovať väčšinou veľmi dobre. Typicky to funguje tak, že ich nainštalujete na obidva zariadenia, staré aj nové, a potom postupujete podľa prehľadných a názorných pokynov. Výrobcovia si jednoducho uvedomujú, že na strane zákazníkov vznikla potreba “klonovania telefónov”.

Problémom je, že nie každý výrobca takúto aplikáciu oficiálne ponúka, prípadne to nemusí úplne ideálne fungovať v prípade, že prechádzate medzi rozličnými značkami, hoci by malo, alebo sa vám nedarí preniesť správy. Vtedy na rad prichádza hľadanie všeobecného riešenia ako preniesť SMS do nového telefónu. Pokiaľ možno jednoducho a zadarmo.

Dneska to už celkovo nie je také náročné ako niekedy. Máme konto Google, ku ktorému je automaticky pripojené cloudové úložisko, a táto skutočnosť sa dá využiť aj na prenášanie dát medzi smartfónmi. Môže to byť dosť prplačka, no použiť sa to dá. Poďme sa pozrieť ako na prenos SMS do nového telefónu.

Ako preniesť SMS do nového telefónu?

Už som to trochu naznačil. Jednou možnosťou je využitie zálohy do konta Google, ktoré používate na pôvodnom smartfóne. Stačí zamieriť do Nastavení a nájsť sekciu Zálohovanie.

Práve tam si môžete všimnúť, že vo výpise “Podrobnosti o zálohe” sa zvyknú nachádzať už aj Správy SMS. Potom je to už viac-menej o kliknutí na tlačidlo “Zálohovať” a počkaní, kým sa záloha vytvorí.

Následne sa na novom smartfóne prihlásite do svojho Google konta a využijete možnosť pre obnovu zálohovaných dát. Aj toto je jeden zo spôsobov, ktorý je hneď na dosah.

Ako preniesť SMS do nového telefónu

Osobne ale preferujem trochu inú metódu pre presun SMS do nového telefónu. Je to využitie bezplatnej aplikácie SMS Backup & Restore, ktorej používanie som popisoval už v článku Ako zálohovať SMS správy?.

V skratke je to o tom, že si ju stiahnete do pôvodného telefónu a vytvoríte si zálohu SMS na cloudové úložisko. Potom si aplikáciu stiahnete na novom telefóne a túto zálohu obnovíte.

Aplikácia síce nepôsobí práve najmodernejšie, no svoju úlohu plní veľmi dobre. Považujem ju za také všeobecnejšie riešenie ako prenášať SMS medzi telefónmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať