Microsoft Teams zmena pozadia

Ako zmeniť pozadie videohovoru v Microsoft Teams?

Používateľská základňa komunikačných aplikácií v dnešných časoch rastie priam raketovým tempom. Či už ide o nechválne známy Zoom, etablovaný Slack alebo relatívneho nováčika v podobe Microsoft Teams, firmy si niekde potrebujú vytvoriť zázemie pre prácu z domu a prácu na diaľku.

Microsoft Teams v sebe spája širokú ponuku nástrojov a možností pre efektívnu komunikáciu, ale aj spoluprácu. Umožňuje toho skutočne veľmi veľa a aj tým, že pochádza z dielne Microsoftu si u firiem získava plusové body.

Priamo to dokazujú aj nedávne štatistiky používateľov Microsoft Teams, o ktoré sa technologický gigant podelil. Treba však myslieť na to, že v období “koronakrízy” dramaticky rástli snáď všetky komunikačné služby a aplikácie. Minimálne aspoň tie známe určite.

V každom prípade, Microsoft Teams sa vo firemnom segmente teší veľkej popularite. O tom sa nedá príliš veľmi pochybovať. Microsoft sa preto snaží možnosti svojho riešenia pravidelne rozširovať, aby používateľom priniesol tie veci, ktoré potrebujú a doteraz im chýbali.

Zmena pozadia videohovoru v Microsoft Teams

Veľa funkcií však zostáva prehliadnutých. Jednou z nich je možnosť zmeniť pozadie videohovorov. Aplikácia Microsoft Teams túto možnosť ponúka, aspoň zatiaľ, len vo verzii pre stolové počítače. Skúšal som to aj v mobilnej aplikácii pre Android, no tu potrebná ponuka chýbala.

Predpokladám však, že zmena pozadia pri videohovore príde viac vhod práve na počítačoch, teda najmä notebookoch, kde s uhlom webkamery prakticky nemôžeme manipulovať. Smartfón predsa len môžeme natočiť smerom akým len chceme, prípadne sa s ním dá veľmi rýchlo presunúť na iné miesto.

Microsoft Teams ponúka asi 20-ku rôznych virtuálnych pozadí, ktoré vo video-hovore nahradia to, čo sa reálne nachádza za vami. Inak povedané, vaša hlava či telo budú umiestnené do virtuálneho pozadia – niečo ako známe filmové “zelené plátno”. Vybrať si môžete z bežných vecí ako kancelária, izba alebo dom, ako aj z poriadne abstraktných vecí ako farebná vesmírna obloha či rozprávková krajina.

Všeobecný základ, ktorý bude použiteľný za každých okolností, je rozmazanie skutočného pozadia video-hovoru. Namiesto toho, aby sa za vami zobrazovala neuprataná izba, budú účastníci hovoru vidieť len neurčité obrysy, no vaše telo či hlava zostanú ostré.

Ako zmeniť pozadie videohovoru v Microsoft Teams?

  • Začnite videohovor alebo sa k nemu pripojte.
  • Kliknite na ikonu troch bodiek “…”
  • Vyberte možnosť “Zobraziť efekty pozadia”.
  • Vyberte si z ponuky virtuálnych pozadí, ktoré sa zobrazia na pravej strane aplikácie.
  • Pri výbere si môžete vybrať možnosť “Náhľad”, aby ste vopred videli ako bude vybrané pozadie vyzerať.
  • Zvolené pozadie aktivujte kliknutím na tlačidlo “Použiť”.

Postupom času má pribudnúť aj možnosť nahrať si vlastné pozadie, no kedy presne k tomu dôjde zatiaľ nebolo upresnené. Dovtedy si viete pomôcť malou fintou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako nastaviť MMS správy v 4ke?

Ak by ste napríklad hľadali návod pre nastavenie MMS v 4ke, tak zistíte, že je to akési komplikované. Má to svoj jasný dôvod.