Ako Slack prepnúť do tmavého režimu?

Populárny tmavý režim dnes ponúka už množstvo služieb a aplikácií. Zapnúť sa dá na Facebooku a aktivovať si ho môžete aj pre svoj Windows 10. Tmavý mód nechýba ani v populárnej aplikácii Slack, ktorá slúži primárne na rýchlu komunikáciu vo firmách a pracovných tímoch.

Slack pre Windows 10 dokonca funguje tak, že medzi tmavým a svetlým režimom prepína automaticky v závislosti od toho, čo aktuálne používa operačný systém. To v praxi znamená, že Windows 10 používa svetlú tému, tak Slack automaticky používa svetlý režim.

V nastaveniach aplikácie sa to dá zmeniť. Windows 10 môže byť svetlý, no Slack si viete ručne prepnúť do tmavého módu. Prípadne to môže byť aj naopak. Pre Windows 10 budete mať aktivovaný tmavý režim a Slack budete budete mať svetlý. Výber je teda v konečnom dôsledku v rukách používateľa.

Ako v Slacku zapnúť tmavý režim?

  • V aplikácii Slack si otvoríme nastavenia. Použiť môžeme klávesovú skratku Ctrl + čiarka (,) alebo cez symbol troch bodiek otvoríme kontextovú ponuku a vyberieme možnosť “File – Preferences”.
  • V ponuke nastavení sa preklikneme na možnosť “Themes”.
  • Odškrtneme možnosť “Sync with OS settings”, ktorá farebnú tému pre Slack vyberá podľa farebného režimu operačného systému.
  • Následne zaklikneme možnosť “Dark”.
  • Hotovo.

Vďaka tejto drobnej úprave teraz môžeme používať tmavý Slack aj v svetlom Windows 10. Ako som naznačil, spraviť to môžeme aj naopak. V tmavom Windows 10 akurát vyberieme možnosť “Light”.

Tip na záver: Ak sa v sekcii “Themes” posunieme ešte o trochu nižšie, nájdeme tak ďalšie možnosti pre prispôsobenie vizuálnej stránky aplikácie Slack.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať